Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Premiera najnowszego produktu Fabryki Broni za oceanem

Premiera pistoletu MPS Fabryki Broni Radom. Fot. Comcam.pl

Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS) – najnowszy produkt Fabryki Broni – będzie miał swoją premierę w USA. Zostanie zaprezentowany podczas jednego z największych wydarzeń branży strzeleckiej na świecie – SHOT SHOW w Las Vegas. Spółka weźmie w nim udział po raz czternasty.

Odbywające się co roku w Stanach Zjednoczonych wydarzenie czeka na wielbicieli strzelectwa, polowań i outdooru w dniach od 23 do 26 stycznia. Ci, którzy wezmą udział w tegorocznym evencie będą mieli okazję obejrzeć produkty z Radomia przygotowane na stoisku nr 41031.

- Zaprezentujemy nasz najnowszy produkt – Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS), który zebrał bardzo dobre recenzje w naszym kraju wśród znawców i wielbicieli strzelectwa, mając nadzieję, że spotka się z równie życzliwym przyjęciem za oceanem co choćby VIS 100 M1 – mówi Seweryn Figurski, Członek Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Fot. Comcam.pl

- Bez wątpienia dużą gratką dla gości naszego stoiska na SHOT SHOW 2024 będzie legendarny już VIS wz. 35, który także zadebiutuje w USA oprócz MPS-a. Jestem pewny, że wytrawni strzelcy, ale też wielbiciele i znawcy historycznej broni docenią jego jakość wykonania i historię, jaką za sobą niesie – mówi dr Wojciech Arndt, Prezes Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Podczas tegorocznych targów SHOT SHOW na stoisku radomskiego zakładu nie zabraknie flagowych produktów Fabryki Broni. Wśród nich pojawi się rodzina Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej, m.in.: karabiny samopowtarzalne GROT 762N kal. 7.62 x 51 mm z lufą 20” i 16”, MSBS GROT C16 FB-A2 kal. 5.56 x 45 mm wraz z podwieszanym granatnikiem modułowym kal. 40 x 46 mm, a także karabinki rodziny BERYL, m.in. samopowtarzalny BERYL M22 kal. 22LR, długość lufy 17,5", BERYL S762 kal. 7.62 x 39 mm, BERYL S223 kal. 223 REM. Pojawią się także pistolety VIS 100 oraz VIS 100 M1 kal. 9 x 19 mm.

Przedstawicielom Fabryki Broni podczas SHOT SHOW będą towarzyszyć amerykańscy dystrybutorzy broni spod szyldu FB firmy - Arms of America oraz Atlantic Firearms.

- Liczymy jak zawsze na życzliwe przyjęcie w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyroby Fabryki Broni mają już swoich wiernych wielbicieli. Nasi dystrybutorzy nieustająco oferują je do sprzedaży. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznym SHOT SHOW, także Polaków mieszkających za oceanem – dodaje Seweryn Figurski.

Fot. Comcam.pl

Doroczny udział Fabryki Broni w SHOT SHOW jest dla Spółki doskonałą okazją nie tylko do zaprezentowania swojego portfolio, ale też nawiązywania kontaktów handlowych z potencjalnymi klientami z całego świata.

Warto przypomnieć, że eksportowym hitem w Stanach Zjednoczonych okazały się m.in. pistolety VIS 100 M1 oraz karabinki z rodziny BERYL, które w dniu premiery rozchodziły się w ciągu kilku minut. Ogromne zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania producenta i dystrybutorów, a Amerykanie z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych dostaw.

*** 

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie.

Źródło: informacja prasowa Fabryki Broni „Łucznik” – Radom

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc