Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Fabryka Broni laureatem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Fot. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom

Fabryka Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o., jako jedyna z firm zbrojeniowych, została laureatem tegorocznej edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Konkurs, organizowany przez NSZZ „Solidarność”, objęty jest honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności” – w przypadku fabryki była to Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat.

- Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia, tym bardziej że to sami pracownicy Spółki wskazali nas jako tych, którzy zasłużyli na tę nagrodę  – mówi prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom dr Wojciech Arndt. – Staramy się, by Fabryka Broni była atrakcyjnym i przyjaznym miejscem pracy, zwłaszcza, że to naszym pracownikom i ich zaangażowaniu w dużej mierze zawdzięczamy dzisiejszą pozycję na rynku.

Od kilku lat sukcesywnie wzrasta zatrudnienie w zakładzie, na co wpływ ma także zwiększona produkcja i nieustający rozwój spółki. Wzrost liczby pracowników nie pozostaje bez znaczenia także dla realizowanego przez spółkę projektu pod nazwą „Rozbudowa mocy wytwórczych Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o. o.”, którego celem jest podniesienie zdolności produkcyjnej zakładu.

Spółka, która funkcjonuje w różnych obszarach, zatrudnia blisko 600 pracowników wielu specjalizacji: od operatorów maszyn do obróbki po konstruktorów, technologów, pracowników administracyjnych czy specjalistów np.: ds. finansów, logistyki, handlu czy marketingu.

 - Radom leży w zagłębiu obróbki mechanicznej, co ma wpływ na migracje pracownicze pomiędzy firmami produkcyjnymi. Ostatnie lata pokazują jednak, że to u nas pracownicy chętnie szukają pracy – mówi Seweryn Figurski, członek Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. – Z pewnością ma na to wpływ  stabilność zatrudnienia, dodatkowe świadczenia, komfort pracy i bardzo dobra atmosfera panująca w naszym zakładzie.

Tegoroczna, XVI edycja konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wyłoniła 18 laureatów, spośród 33 zgłoszonych firm. Uroczystość wręczenia certyfikatów i statuetek odbędzie się - jak co roku - jesienią, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

***

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów zbrojeniowych w Europie.

Źródło: informacja prasowa Fabryki Broni „Łucznik” – Radom

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc