Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

OBRUM wyremontuje i zmodyfikuje kolejne MID-y

Fot. OBRUM

Siły Zbrojne RR zakończyły procedurę badania i oceny ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w przetargu na naprawę główną z modyfikacją Maszyn Inżynieryjno-Drogowych MID. Zgodnie z decyzją wojska w ciągu trzech najbliższych lat firma OBRUM wyremontuje i zmodyfikuje kolejne Maszyny Inżynieryjno-Drogowe MID będące w użytkowaniu Sił Zbrojnych RP. Firma jest autorem projektu ww. maszyn i ich producentem.

Po raz kolejny firma OBRUM, istniejąca na rynku wojskowym od ponad 50 lat, udowadnia swoje wysokie kompetencje, przygotowanie i zdolności w zakresie projektowania, produkcji, modyfikacji, modernizacji i remontów sprzętu wojskowego. Firma jest gotowa do podjęcia zadań w zakresie realizacji nowych projektów w obszarze pojazdów inżynieryjnych, bazując na platformach gąsienicowych przyjmowanych do służby przez Siły Zbrojne RP.

W ramach unowocześniania infrastruktury firma przeprowadziła na przełomie lat 2022-2023 prace remontowe, dzięki czemu nowa hala produkcyjna OBRUM jest już gotowa do przyjęcia pojazdów inżynieryjnych. Zadania zostały przydzielone i teraz załoga OBRUM czeka na rozpoczęcie prac.

Maszyny Inżynieryjno-Drogowe MID to saperskie pojazdy bazujące na kadłubie czołgu. W Polsce firmą specjalizującą się w projektowaniu i produkcji tego typu sprzętu jest gliwicka firma OBRUM wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Firma jest też uznanym w Polsce i na świecie producentem mostów towarzyszących.

Maszyny Inżynieryjno-Drogowe są na wyposażeniu wojsk inżynieryjnych. Dzięki zdolności do przeprowadzania prac ziemnych, w tym wykonywania odwiertów, budowy zapór czy usuwania przeszkód, służą do zapewniania ruchu wojsk. Mogą brać udział w działaniach ewakuacyjnych dzięki zdolności do holowania niesprawnych ciężkich pojazdów bojowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “OBRUM wyremontuje i zmodyfikuje kolejne MID-y”

  1. Pytanie w jakiej ilości ten zakład jest w stanie wykonać te remonty i modyfikacje.. MID-ów.. pewnie tylko pojedyncze sztuki..

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc