Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowe samochody dla Wojska Polskiego

Fot. Łukasz Pacholski

7 listopada 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o rozstrzygnięciu postępowań przetargowych w sprawie zakupów samochodów różnych kategorii, które trafią na wyposażenie Wojska Polskiego.

Pierwsze z nich obejmowało wybór dostawcy 33 mikrobusów. Postępowanie uruchomiono 25 lipca bieżącego roku, a umowy (na poszczególnie partie pojazdów) podpisywano pomiędzy 28 września i 25 października. Mają one wartość całkowitą 8,8 mln PLN bez VAT. Ostatecznie jedynym podmiotem, który przesłał ofertę ostateczną była firma MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.. Powyższy wykonawca, od dłuższego czasu, jest stałym dostawcą samochodów segmentu mikrobus oraz wielofunkcyjnych pojazdów dostawczo-transportowych.

Drugie obejmowało zakup 32 samochodów ogólnego przeznaczenia małej ładowności. W tym przypadku doszło do częściowego rozstrzygnięcia – 25 października podpisano umowę z MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. w sprawie dostawy dziesięciu pojazdów (2,4 mln PLN bez VAT). W przypadku pozostałych części zamawiający unieważnił postępowanie ze względu na odstąpienie od zawarcia umowy przez wykonawcę (MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.). Podobnie jak w przypadku mikrobusów, będą to kolejne samochody tej marki – w ostatnich latach sukcesywnie dostarczane są pojazdy serii MAN TGE.

Trzeci, największy, przetarg dotyczył zamówienia dużej partii samochodów ciężarowo-osobowych typu pick-up, których dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2023-25. To postępowanie obejmuje dostawę 163 egzemplarzy (2 w 2023, 120 w 2024 i 41 w 2025) z opcją na 161 kolejnych (120 w 2024 i 41 w 2025). W powyższym postępowaniu wpłynęła jedna oferta – Glomex MS Polska Sp. z o.o.. Umowa została podpisana 30 października i ma całkowitą wartość 93 mln PLN bez VAT (wliczając opcje). Powyższy wykonawca jest dostawcą samochodów tej klasy od 2020 roku, kiedy zapoczątkowano zakupy samochodów Ford Ranger XTL. W ramach pierwszego, wieloletniego, programu Glomex MS Polska Sp. z o.o. wraz z partnerami (Glomex MS s.r.o. i STELLER) dostarczonych zostało 648 samochodów. Kolejnych 31 (z opcją na 31) zamówiono w maju bieżącego roku. Zakontraktowana partia stanowi kontynuację procesu wymiany parku samochód tej klasy w Wojsku Polskim.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc