Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Samochody pick-up dla Wojska Polskiego

2. Regionalna Baza Logistyczna ogłosiła przetarg na kolejne samochody typu pick-up, które dołączą do floty blisko 700 sztuk Fordów Ranger XTL, które trafiły do wojska w latach 2020-22. Fot. 1. Pomorska Brygada Logistyczna

16 stycznia 2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie poinformowała o uruchomieniu postępowania przetargowego w sprawie zakupu dużej liczby partii samochodów ciężarowo-osobowych typu pick-up dla Wojska Polskiego.

W ramach czterech osobnych zadań zamawiający planuje zakupić 166 samochodów z opcją na kolejnych 166 sztuk. Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie ofert do 13 lutego bieżącego roku. Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, każdy z nich ma dysponować możliwością przewozu 5 osób (w tym kierowcy) oraz ładunku o masie minimum 250 kg. Maksymalna dopuszczalna masa całkowita ma wynosić 3500 kg. Każdy z wozów ma być wyposażony w zabudowę typu hardtop z tylną uchylną szybą/oknem oraz dysponować silnikiem o zapłonie samoczynnym o mocy minimum 110 kW spełniającym normę emisji spalin minimum Euro 6 połączonym ze skrzynią biegów o minimum 5 przełożeniach do przodu (ręczna, półautomatyczna lub automatyczna).

W latach 2020-2022 do Wojska Polskiego trafiło 648 samochodów ciężarowo-osobowych Ford Ranger XTL, które zostały zakontraktowane przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną z konsorcjum Glomex MS Polska Sp. z o.o. oraz Glomex MS s.r.o. z Republiki Czeskiej. Ich zabudowę wykonała firma STEELER z Sokółki. Pierwsze z nich dostarczono w grudniu 2020 roku. Jak wówczas powiedział Mariusz Błaszczak, wicepremier i minister obrony, Czas Honkera w Wojsku Polskim odchodzi do historii.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Samochody pick-up dla Wojska Polskiego”

  1. Euro6, mniejsze spalanie, mniej potrzebnego paliwa, mniejszy ślad termiczny?
    Przydałyby się takie pick-upy ale lekko opancerzone, kuloodporne na wypadek ostrzelania bronią ręczną.
    Poza tym zawsze to na pace pick-upa można jakieś uzbrojenie zamontować

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc