Zaloguj

Kolejne fundusze na modernizację Starów 266

Autobox Innovations Sp. z o.o. sp. j. zmodernizuje kolejną partię ciężarówek Star 266, które zostaną przebudowane pod zabudowy specjalne. Fot. Autobox Innovations

31 sierpnia 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu umowy z firmą Autobox Innovations Sp. z o.o. sp. j. w sprawie kontynuacji programu modernizacji ciężarówek Star 266 do standardu 266M2.

Powyższa umowa została zawarta poprzez procedurę negocjacji bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Ma to związek z faktem dotyczącym ochrony praw wyłącznych - Autobox Innovations jest jedynym właścicielem dokumentacji modernizacji ciężarówek Star 266 do standardu 266M2. Powyższy program jest prowadzony od 2010 roku, a pierwsze zmodernizowane ciężarówki trafiły do jednostek Wojska Polskiego rok później. Sierpniowa umowa obejmuje modernizację nieokreślonej liczby Starów 266 do wersji 266M2 z montażem i wyposażeniem warsztatu WOR/Inż. oraz warsztatu sprzętu OPBMR. Ma ona wartość 18 mln PLN brutto.


W 2020 roku 12. WOG podpisał ramową umowę z Autobox Innovations w sprawie modernizacji 100 samochodów. Do 2023 roku zaplanowano prace przy kolejnych 300 egzemplarzach. Obecnie pojazdy tego typu stanowią ważne uzupełnienie parku sprzętowego, który coraz większym zakresie opiera się na Jelcz 442.32.

W ostatnich tygodniach to druga umowa pomiędzy jednostkami Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Autobox Innovations - 15 lipca 3. Regionalna Baza Logistyczna podpisała kontrakt w sprawie modernizacji siedmiu zestawów Hibneryt z opcją na pięć kolejnych.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc