Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar

Następne Stary 266 do modernizacji

Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j. dostarczy Wojsku Polskiemu kolejną partię zmodernizowanych ciężarówek Star 266M2. Fot. Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j.

29 września 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu umowy z firmą Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.J. w sprawie realizacji usługi modernizacji ciężarówek Star 266 do standardu 266M2.

Powyższa umowa została podpisana 3 września i ma wartość 36 mln PLN. Na jej mocy firma ze Starachowic przeprowadzi prace modernizacji podwozi do standardu Star 266M2 oraz dostosuje je do wersji Warsztatu Obsługi Pojazdów oraz Polowej Stacji Akumulatorów. Dodatkowo dostawy obejmą także przyczepy jednoosiowe. Zamawiający nie upublicznił szczegółów dotyczących liczby pojazdów, które przejdą zabieg modernizacji i modyfikacji. Dodatkowo w procedurze udzielenia zamówienia zastosowano negocjacje z wybranym oferentem bez publikacji ogłoszenia - ma to związek z faktem, że Autobox Innovations jest jedynym właścicielem dokumentacji modernizacji ciężarówek Star 266 do standardu 266M2.

W 2020 roku 12. WOG podpisał ramową umowę z Autobox Innovations w sprawie modernizacji 100 samochodów. Do 2023 roku zaplanowano prace przy kolejnych 300 egzemplarzach. Obecnie pojazdy tego typu stanowią ważne uzupełnienie parku sprzętowego, który coraz większym zakresie opiera się na Jelcz 442.32. Sam program Star 266M2 jest prowadzony od 2010 roku, a pierwsze zmodernizowane ciężarówki trafiły do jednostek Wojska Polskiego rok później.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 comments on “Następne Stary 266 do modernizacji”

  1. Dobrze, że modernizuje się ciężarówki armii lecz należy pamiętać o winnych osób za upadek marki i fabryki Star, którzy jak dotąd nie zostali rozliczeni za bardzo duże szkody gospodarcze dla Polski. Gdyby nie to dzisiaj mielibyśmy wiele nowych modeli starachowickich ciężarówek zarówno w armii jak i w cywilu a także ich eksport. Praca dla tysięcy ludzi w kraju, rozwój technologiczny, wyższe wpływy budżetowe, inwestycje...

  2. Brawo Zmechl.Pełna zgoda.
    Do Rob
    "Znawco???" samochody nie gniją. Chyba z twoim myśleniem jest coś nie tak bo Stary 266 po dziesiątkach lat jeszcze jeżdżą i mają się dobrze a wojsko woli je niż inne marki.
    Ty patrioto nie wiesz o tym, że Starami 266 były mocno zainteresowane USA. Niestety nie doszło do mariażu ponieważ w Polsce nastąpiły głębokie zmiany na minus dla polskiego przemysłu i fabryka Star musiała upaść.Wg ciebie co polskie to nic nie warte. GRATULACJE. CIEKAWE KIM TY JESTEŚ BO CHYBA NIE POLAKIEM choć trzeba przyznać, że wielu Polaków nie ceni sobie to co polskie a byle co byle z zagranicy a szczególnie amerykańskie to same cuda.Weź się za zdobywanie wiedzy a nie za najłatwiejsze co w życiu można robić to pluć na wszystko. Nie umiesz chyba nic więcej a szkoda bo nawet tępaki jak się przyłożą to nauczą się robić kosze z wikliny.

  3. To właśnie obecny właściciel tej kpiny zwanej Autobox doprowadził do całkowitego zniszczenia trzech ogromnych fabryk Star, Autosan i Jelcz - Sobiesław Zasada a dzisiaj co jest totalną kpiną , zarabia ogromne pieniądze za te pseudo remonty ,montując gówniane chińskie kabiny za kilkaset tys zł od sztuki !

  4. Do "samochodziarz" debilu on nie wyśmiewa starego Stara 266 tylko te pseudo modernizację po chińsku . Widać że sam nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz a innym radzisz co mają robić . Ogarnij się .

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc