Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Ciężarówki Star 266M do naprawy

12. Wojskowy Oddział Gospodarczy podpisał pierwszą umowę w sprawie napraw głównych ciężarówek Star 266M, które dostarczano do Wojska Polskiego w latach 2002-2006. Fot. MON

19 maja 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu umowy z firmą Autobox Innovations Sp. z o.o. sp. j. w sprawie uruchomienia programu napraw głównych ciężarówek Star 266M eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Umowa, o wartości 831 tys. PLN brutto, została podpisana 5 maja bieżącego roku. W jej zawarciu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem. Ma to związek z faktem, że Autobox Innovations Sp. z o.o. sp. j. jest właścicielem dokumentacji technicznej zabudowy zmodernizowanych ciężarówek Star 266M. Zamawiający nie poinformował o szczegółach umowy.

Ciężarówki Star 266M dostarczano Wojsku Polskiemu w latach 2002-2006. Był to pierwszy gruntowny program modernizacji wozów Star 266 – prace prowadziły MAN-Star Trucks, Star Trucks Sp. z o.o., serwis MAN w Starachowicach oraz właśnie spółka Autobox Innovations Sp. z o.o. sp. j. (realizująca proces zabudowy). W ramach prac realizowano remont kapitalny układów podwozia, montaż nowej kabiny, silnika i skrzyni biegów. Łącznie Wojsko Polskie odebrało około 300 wozów, w 2006 roku zakończono ten proces ze względu na zaprzestanie produkcji komponentów. W kolejnych latach uruchomiono następny program modernizacji, Star 266M2, który jest realizowany siłami firmy Autobox Innovations Sp. z o.o. sp. j. Pomimo systematycznych zakupów fabrycznie nowych ciężarówek Jelcz 442, wojsko nadal zamawia kolejne partie zmodernizowanych Starów.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Ciężarówki Star 266M do naprawy”

  1. Star 266 bardzo dobre ciężarówki lecz tych co doprowadzili do upadku tej marki i zaprzestania ich produkcji oraz rozwoju powinno się dawno osądzić i posadzić za ewidentne szkody przeciw interesom państwa polskiego.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc