Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Kolejne ciężarówki Star 266 do modernizacji

12. WOG zamówił modernizację kolejnej partii ciężarówek Star 266. Fot. Łukasz Pacholski

3 marca 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Torunia poinformował o podpisaniu umowy z firmą Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j. w sprawie modernizacji ciężarówek Star 266 do wersji Star 266M2.

W ramach umowy, zawartej 24 lutego i mającej wartość 6,7 mln złotych z VAT, modernizację przejdzie osiem ciężarówek. Zostaną dostosowane i wyposażone do wersji Warsztatów Sprzętu Służby UiE. Otrzymają także przyczepy jednoosiowe. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem jest związane z faktem, że Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j. jest jedynym właścicielem dokumentacji technicznej związanej z modernizacją ciężarówek Star 266 do wersji 266M2.

Pierwsze ciężarówki Star 266M2 trafiły do jednostek Wojska Polskiego w 2011 roku. Od tego czasu 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy systematycznie zleca firmie Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j. kolejne prace. W zeszłym roku zakontraktowano modernizację około 100 egzemplarzy. Do 2023 roku zaplanowano pracę przy kolejnych 300 sztukach. Obecnie ciężarówki Star 266M2 stanowią uzupełnienie dla fabrycznie nowych Jelczy, których zamówienia są sukcesywnie składane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 comments on “Kolejne ciężarówki Star 266 do modernizacji”

  1. Tak więc przed laty zniszczono naszego Stara, pojawił się MAN a teraz Autobox czerpie korzyści z modernizacji armii zamiast rozwijać własne polskie przedsiębiorstwo i jego ciężarówki, eksportować, budować polski kapitał. Niestety nikt za to karnie nie odpowiedział a powinien.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc