Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Zestawy Hibneryt trafią na ciężarówki Star 266M2

Zestawy Hibneryt trafią na ciężarówki Star 266M2. Prace zrealizuje Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.J. Fot. Łukasz Pacholski

10 sierpnia 3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp. J. w sprawie realizacji usługi naprawy zestawów Hibneryt wraz z dostosowaniem nośników do wersji Star 266M2.

Powyższa umowa została zawarta 15 lipca bieżącego roku i ma wartość 4 mln PLN bez VAT. Postępowanie przetargowe ogłoszono w kwietniu bieżącego roku – oferta zwycięskiej firmy była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Nie powinno to zaskakiwać, gdyż Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j. jest jedynym właścicielem dokumentacji technicznej związanej z modernizacją ciężarówek Star 266 do wersji 266M2. W ramach powyższego zamówienia prace przejdzie siedem zestawów Hibneryt na podwoziu ciężarówek Star 266. Dodatkowo umowa obejmuje opcję rozszerzającą kontrakt o pięć kolejnych.


Głównym uzbrojeniem zestawów Hibneryt są 23 mm armaty automatyczne rodziny ZU-23-2 umieszczone na platformie ładunkowej. W ciągu lat prowadzono rozmaite prace związane z ich modernizacją, za co odpowiadały jednostki techniczne Wojska Polskiego. Obecnie modernizacja podwozi do standardu Star 266M2 stanowi kontynuację działań zmierzających do standaryzacji nośników. Pierwsze ciężarówki Star 266M2 trafiły do jednostek Wojska Polskiego w 2011 roku. Od tego czasu Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych (poprzez jednostki podległe) systematycznie zleca firmie Autobox Innovations Sp. z o.o. Sp.j. kolejne prace. W zeszłym roku zakontraktowano modernizację około 100 egzemplarzy. Do 2023 roku zaplanowano pracę przy kolejnych 300 sztukach. Obecnie ciężarówki Star 266M2 stanowią uzupełnienie dla fabrycznie nowych ciężarówek Jelcz 442.32, których zamówienia są sukcesywnie składane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Zestawy Hibneryt trafią na ciężarówki Star 266M2”

  1. Program Noteć szeroko wprowadzany to powinien być rzeczywiście jeden z priorytetów osłony przeciwlotniczej dla naszej armii a niestety tak dalej nie jest mimo opracowania gotowych rozwiązań przez polski przemysł w tym zakresie.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc