Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

ITWL dostarczy imitatory celów powietrznych

Agencja Uzbrojenia zamówiła nową partię imitatorów celów powietrznych. Fot. ITWL

6 marca Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych w sprawie zakupu i dostawy kolejnej partii zestawów imitatorów celów powietrznych wraz z wyrzutniami.

Przedmiotem umowy jest dostawa nieokreślonej liczby imitatorów celów powietrznych ICP-1, imitatorów celów powietrznych ICP-R oraz wyrzutni rurowych WRICP w latach 2023-24. Kontrakt został podpisany 28 lutego i ma wartość 20 mln PLN z VAT. W udzieleniu zamówienia zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Powodem tego typu procedury jest fakt, oba typy imitatorów celów powietrznych są standardowym sprzętem tej klasy od 2008 roku. Z tego też powodu zakup innego asortymentu doprowadziłoby do zaburzenia kompatybilności i standaryzacji. Autorem dokumentacji technicznej jest właśnie ITWL i ma pełne prawa do jej własności.

Bazą dla nich są niekierowane pociski rakietowe S-5, które znajdują się w magazynach wojskowych. Produkcja seryjna została uruchomiona w 2008 roku, po pozytywnym zakończeniu badań zdawczo-odbiorczych. Oba typy imitatorów celów powietrznych są wykorzystywane do szkolenia pododdziałów obrony przeciwlotniczej wyposażonych w armaty przeciwlotnicze kalibru 23 mm oraz przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Grom i Piorun.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc