Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

GRUPA WB na EDEX

Fot. Grupa WB

GRUPA WB prezentuje swoje rozwiązania na wystawie EDEX (Egypt Defence Expo) w Kairze. W stolicy Egiptu pokazano sprawdzone w warunkach bojowych systemy bezzałogowe FlyEye i Warmate, radiostacje, platformę komunikacji pojazdowej FONET MK2, system zarządzania polem walki TOPAZ, platformę integracji komunikacji PIK-MC, perymetryczny system ochrony AMSTA oraz systemy modernizacji artylerii.

EDEX to odbywająca się po raz trzeci w cyklu dwuletnim egipska wystawa obronna. Wydarzenie mające miejsce w Kairze przyciąga liczne grono zainteresowanych z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. GRUPA WB jest największym polskim eksporterem sprzętu dla wojska i służb mundurowych, która od lat dostarcza swoje wyroby na wiele rynków tamtego regionu.

Stoisko GRUPY WB odwiedziły liczne delegacje, w tym przedstawiciele Ambasady RP w Kairze. Taka wizyta jest dla klientów instytucjonalnych wyraźnym sygnałem, że polska dyplomacja wspiera polski przemysł obronnych w procesie uzyskiwania zamówień eksportowych.

Stoisko GRUPY WB wyróżniały systemy bezzałogowe: rozpoznawczy FlyEye i uderzeniowy Warmate. To produkowane wielkoseryjnie rozwiązania, sprawdzone podczas działań nieregularnych oraz konfliktu o wysokiej intensywności. Systemy są całkowicie polskie, pełną kontrolę nad prawami intelektualnymi ma rodzimy producent, co pozwala na bezproblemowy eksport.

Fot. Grupa WB

Uwagę odwiedzających przyciągały wykonane przez specjalistów GRUPY WB integracje polskich systemów komunikacji pojazdowych i łączności w działach samobieżnych (wykorzystywanych zarówno przez polskiej, jak i egipskie siły zbrojne), jak też wykonane dla zagranicznego odbiorcy modyfikacje rakietowych zestawów artyleryjskich.

W Kairze pokazano najnowszą platformę komunikacji pojazdowej FONET MK2 oraz elementy zintegrowanego systemu zarządzania polem walki TOPAZ. Są wykorzystywane nie tylko na działach i wyrzutniach, ale całej gamie wozów bojowych oraz pojazdach logistycznych.

RADMOR, wchodzący w skład GRUPY WB, jest największym w Polsce producentem radiostacji taktycznych. Dlatego w Egipcie nie mogło zabraknąć gamy oferowanych przez gdyńskie przedsiębiorstwo modeli: od 35010, przez znany R3501 do najnowszych wersji COMP@N w wersji doręcznej i pojazdowej.

Fot. Grupa WB

GRUPA WB dostarcza również sprzęt dla służb mundurowych. Stąd obecność na EDEX perymetrycznego systemu ochrony granic i infrastruktury krytycznej AMSTA, platformy integracji komunikacji PIK-MC oraz systemu pasywnej analizy stacji bazowych sieci komórkowych WINES. Wszystkie rozwiązania zostały opracowane przez warszawską spółkę MindMade.

Ochrona granic i obiektów infrastruktury krytycznej pozostaje istotnym wyzwaniem dla służb i wojska nie tylko w Europie, ale także państwach afrykańskich i bliskowschodnich. Zaawansowane, bazujące na sztucznej inteligencji sieci czujników sejsmicznych, umożliwiających wykrywanie zagrożeń z dalekiego dystansu wspomagają pracę straży granicznych i funkcjonariuszy ochrony.

***

GRUPA WB jest zatrudniającym ponad dwa tysiące pracowników polskim producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności.

Źródło: informacja prasowa GRUPY WB

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc