Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Eurosatory 2024 - GRUPA WB prezentuje ofertę na największych targach obronnych w Europie

Fot. Grupa WB

GRUPA WB uczestniczy w największych w Europie targach obronnych Eurosatory. W stolicy Francji zaprezentowane zostały elementy systemu rozpoznawczo-uderzeniowego W2MPIR, najnowsze rozwiązania w dziedzinie łączności wojskowej oraz system sztucznej inteligencji EYEQ.

Eurosatory to ogromne wydarzenie w branży obronnej, które odbywa się co dwa lata w Paryżu. W tym roku targi we Francji będą trwały cały tydzień, od 17 do 21 czerwca. Pawilon GRUPY WB ulokowany jest w stałym miejscu, w hali 5A D365.

Wielozadaniowy, Wielowarstwowy Misyjny Powietrzny Inteligentny Rój (W2MPIR) to opracowane przez polskich inżynierów rozwiązanie, integrujące w ramach jednego ekosystemu systemy zarządzania walką, systemy bezzałogowe, systemy łączności wojskowej i systemy sztucznej inteligencji produkowane przez GRUPĘ WB.

System rozpoznawczo-uderzeniowy został zamówiony przez Siły Zbrojne RP. Wojska Rakietowe i Artyleria zaufały sprawdzonemu dostawcy i pod koniec 2023 roku odebrały pierwsze moduły ogniowe GLADIUS. System umożliwia obserwację terenu, lokalizację, identyfikację i analizę obiektów wspieraną sztuczną inteligencją oraz zdolność natychmiastowego niszczenia ważnych celów na dystansie do 100 kilometrów.

Fot. Grupa WB

W Paryżu pokazano elementy W2MPIR w postaci bezzałogowego systemu powietrznego FlyEye oraz amunicji krążącej Warmate 1. W skład systemu rozpoznawczo-uderzeniowego GRUPY WB mogą też wchodzić większe bezzałogowce rodziny FT-5 oraz wyposażona w silniejsze głowice bojowe amunicja krążąca Warmate 5 i 20 oraz zaawansowane BSP-U.

GRUPA WB pokazała na Eurosatory radiostacje wojskowe: doręczne 3501, osobiste R35010, najnowsze definiowalne programowo COMP@N w tym z adapterem pojazdowym. GRUPA WB jest największym w Polsce producentem łączności taktycznej, będącej postawą komunikacji w Wojskach Rakietowych i Artylerii oraz pododdziałach innych rodzajów wojsk.

Fot. Grupa WB

GRUPA WB może poszczycić się całkowicie własnymi rozwiązaniami z dziedziny sztucznej inteligencji rozwijanej w ramach systemu EYEQ. Wspomagają analizę danych z sensorów systemów bezzałogowych i pojazdowych, zwiększając świadomość sytuacyjną operatorów i załóg, skracając czas reakcji w czasie zagrożenia. System EYEQ występuje w odmianach dla platform powietrznych i lądowych.

***

GRUPA WB jest zatrudniającym ponad dwa tysiące pracowników polskim producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych. Podmiot, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju, działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energoelektroniki i obronności. Jest jednym z największych na świecie producentów systemów bezzałogowych.

Źródło: Informacja prasowa Grupy WB

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc