Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Delegacja Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Hucie Stalowa Wola S.A.

25 maja HSW S.A. gościła delegację Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP z Panem gen. dyw. pil. Dariuszem Malinowskim, Zastępcą Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Wizyta była okazją do omówienia programów realizowanych w HSW S.A. na rzecz Sił Zbrojnych RP. Fot. PGZ S.A.

25 maja HSW S.A. gościła delegację Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP z Panem gen. dyw. pil. Dariuszem Malinowskim, Zastępcą Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Wizyta była okazją do omówienia programów realizowanych w HSW S.A. na rzecz Sił Zbrojnych RP.

Spotkanie rozpoczęło się na poligonie w Nowej Dębie od pokazu dynamicznego Zdalnie Sterowanego Systemu Wieżowego (ZSSW-30) zintegrowanego z KTO Rosomak oraz NBPWP Borsuk . ZSSW-30 to obecnie jeden z najważniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie projektów prowadzonych przez polski przemysł obronny. Pod koniec 2020 r. system przeszedł kluczowe badania, a w połowie roku HSW S.A. zakończy pracę rozwojową, co otworzy drogę do rozpoczęcia produkcji i dostaw do Sił Zbrojnych RP.

– Cieszymy się ,że po raz kolejny mamy możliwość zaprezentować specjalistom z Wojska Polskiego nowe kierunki naszych badań rozwojowych oraz przedstawić zaangażowanie HSW w rozwój zdolności wojsk rakietowych i artylerii oraz wojsk pancernych i zmechanizowanych. – powiedział Bartłomiej Zając, prezes zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

ZSSW-30 to jeden z najnowocześniejszych na świecie bezzałogowych systemów w swojej klasie. Przeznaczony jest do zwalczania celów lekko i silnie opancerzonych oraz innych obiektów przeciwnika, w tym jego infrastruktury oraz do wsparcia ogniowego pododdziałów w czasie prowadzonych działań bojowych. Dzięki zaawansowanemu systemowi kierowania ogniem oraz optoelektronice, ZSSW-30 jest przystosowany do działania w różnych warunkach klimatycznych, niezależnie od pory dnia. Projekt powstał przy dominującym zaangażowaniu polskiego przemysłu obronnego, jest efektem współpracy Huty Stalowa Wola z prywatnym przemysłem zbrojeniowym.

Część druga wizyty obejmowała prezentację potencjału produkcyjnego zakładu. Prezes HSW S.A. omówił również udział Huty Stalowa Wola S.A. w programach modernizacyjnych Sił Zbrojnych RP.

Źródło: HSW S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Delegacja Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Hucie Stalowa Wola S.A.”

  1. Od kilkunastu lat mamy bataliony Rosomaków, fajne, nowoczesne tylko bezbronne wobec czołgów przeciwnika dość tego 😬!!!
    Nowe wieże oby jeszcze w tym roku, a najlepiej wraz z nowymi Rosomakami dla 21 Brygady.

  2. Kiedy w końcu trafi do produkcji NP BWP Borsuk ??!! Kiedy zamówienie na 500 szt., a najlepiej 1000 szt. ZSSW-30 ??!! Kiedy kolejne DMO Regina dla 4 i Raki na UPG ??!!
    Setki milionów dolarów wydajemy za granicę.. A gdzie Polska?? "Stolica Dronów??"

  3. Oby te wizyty wysokiej rangi wojskowych zaowocowały rychłym pozyskaniem nowych Bwp Borsuk i wież ZSSW-30 w dużej ilości jak też kontynuacja produkcji ahs Krab i rozpoczęcie produkcji tańszego ahs Kryl oraz nowej Langusty 2 plus kilka innych systemów czego wszystkim i sobie życzę. Do tego rozbudować moce produkcyjne a przygotowania zacząć jak najszybciej.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc