Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Borsuk i Rosomak z ZSSW-30 na poligonie [WIDEO]

HSW zaprezentowała filmy z pokazu NBWPW pk. Borsuk i KTO Rosomak z ZSSW-30. Fot. HSW S.A./NCBiR

18 listopada Huta Stalowa Wola S.A. zaprezentowała na swoim kanale na youtube.com filmy nakręcone podczas wrześniowego pokazu prototypu Nowego Bojowego Pływającego Wozu Piechoty (NBPWP) pk. Borsuk (opracowany we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju) oraz KTO Rosomak.

Obydwa pojazdy wyposażono w Zdalnie Sterowany System Wieżowy ZSSW-30, opracowany we współpracy z Grupą WB. Pokaz był elementem serii badań i sprawdzeń, w tym testów ogniowych. O samym pokazie NBPWP pk. Borsuk już pisaliśmy na naszej stronie.

HSW S.A. na swoich filmach ujawniła szereg rzadko dostrzeganych dotąd szczegółów. W wypadku Borsuka szczególną uwagę zwracają zbliżenia na niektóre elementy konstrukcji pojazdu (zwłaszcza zaś wieży), pokazanie pracy wieży (obrotu, śledzenia celu) podczas jazdy oraz ukazanie momentu prowadzenia ognia z armaty zarówno w dzień, jak i w nocy. W przypadku KTO Rosomak zaprezentowano m.in. wnętrze pojazdu (w tym stanowisko celowniczego) czy pokonywanie przeszkody wodnej płynąc. Obydwa pojazdy na filmach ukazano podczas dynamicznego przemieszczania się, w tym w nieco trudniejszym terenie.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Borsuk i Rosomak z ZSSW-30 na poligonie [WIDEO]”

  1. Należy dążyć jak najszybciej do dopracowania tych konstrukcji, finalizacji prób i badań oraz rozpoczęcia seryjnej produkcji w setkach egzemplarzy na podstawie wieloletnich kontraktów by w ten sposób wynegocjować optymalną dla obu stron cenę, serwis i sprawny harmonogram dostaw oraz pewność rozwoju dla naszej zbrojeniówki na długie lata a dla wojska nowoczesny i bezpieczniejszy sprzęt o większych możliwościach. By modernizacja wojska przebiegała sprawnie należy uprościć procedury i likwidować bariery biurokratyczne komplikujace niemiłosiernie obecny system pozyskiwania uzbrojenia. Same zakłady zbrojeniowe powinny zostać rozbudowane tak aby wzrosła efektywność produkcji zapewniając szybsze przezbrojenie jednostek wojskowych na nową generację sprzętu. To ogromna szansa rozwojowa dla naszego przemysłu, nauki i obronności a także eksportu. W celu Warto się także rozglądać za Rosomakiem 2 czy wymianą starych samochodów 4x4 na nowe lekko opancerzone polskie konstrukcje z produkcją w Polsce nie wspominając o nowym czołgu podstawowym i tu doświadczenia z rozwoju wieży bezzałogowej ZSSW-30 i innych opracowanych systemów będą bezcenne.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc