Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Borsuk, Bystra, Rosomak, Optoelektronika – PGZ rozpoczyna MSPO

XXVII edycja MSPO rozpoczęta! Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczęła tegoroczne targi od prezentacji, wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej, jednego z najnowszych produktów opracowywanych przez Grupę – Nowego Pływającego Bojowego Wozu Piechoty kr. „Borsuk”. Inspektorat Uzbrojenia złożył zamówienia w Spółkach Grupy na stacje radiolokacyjne BYSTRA, Wozy Dowodzenia oparte na KTO Rosomak oraz optoelektronikę dla żołnierzy.

W obecności Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej po raz pierwszy zaprezentowano funkcjonujący prototyp Nowego Pływającego Wozu Piechoty kr. „Borsuk” wyposażony w Zdalnie Sterowany System Wieżowy ZSSW-30, zintegrowany z wyrzutnią przeciwpancernych pocisków kierowanych. „Borsuk” w niedalekiej przyszłości zastąpi wysłużone Bojowe Wozy Piechoty (BWP-1), znajdujące się na wyposażeniu brygad zmechanizowanych Sił Zbrojnych RP.

Najlepszym potwierdzeniem jakości produktu są zamówienia. W sektorze zbrojeniowym  jeszcze większym komplementem są zamówienia od Sił Zbrojnych rodzimego kraju. Decyzję Zamawiającego o pozyskaniu tego sprzętu odbieramy jako potwierdzenie naszych kompetencji i zaufanie, jakie pokładają w nas Siły Zbrojne RP oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. One przypieczętowują pozycję PGZ jako głównego partnera w programach modernizacyjnych polskiej armii – powiedział po podpisaniu umów Sebastian Chwałek, wiceprezes PGZ S.A.

Pierwszego dnia targów Inspektorat Uzbrojenia złożył zamówienia w Spółkach Grupy na ponad 720 milionów złotych. Siły Zbrojne zakupiły:

  • Zdolne do Przerzutu Stacje radiolokacyjne BYSTRA produkcji PIT-RADWAR S.A.
  • Wozy Dowodzenia oparte na KTO Rosomak 8x8 z zakładu ROSOMAK S.A.
  • Optoelektronikę - gogle, lornetki, noktowizory i celowniki termalne z PCO S.A.

 

Rozpoczynające się Targi MSPO to dla Grupy doskonała okazja do spotkań z przedstawicielami przemysłu, sił zbrojnych i rządów w zakresie kontraktów eksportowych oraz wspólnego ofertowania na rynki trzecie. Budowanie relacji z innymi firmami z sektora obronności służy m.in. rozszerzaniu oferty produktowej Grupy, jak i włączaniu spółek w łańcuchy dostaw zagranicznych koncernów zbrojeniowych. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia ekspozycji Grupy PGZ w hali C na terenie Targów Kielce.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc