Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojsko przygotowuje infrastrukturę dla nowego sprzętu

Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej

13 kwietnia wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował, za pośrednictwem mediów społecznościowych, o zakończeniu inwestycji obejmującej rozbudowę infrastruktury przeznaczonej dla kupowanego m.in. w Republice Korei, sprzętu wojskowego.

Jak wskazał szef resortu obrony mowa o nowych halach namiotowych, które zostały oddane do użytku (wraz z placem manewrowym) na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Infrastruktura ma być przeznaczona m.in. do przechowywania armatohaubic K9A1 Thunder oraz artyleryjskich wyrzutni rakietowych K239 Chunmu. Prace zlecił i odebrał Rejonowy Zarząd Infrastruktury z Lublinie, a użytkownikiem ma być przede wszystkim 18. Pułk Artylerii należący do 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

Inwestycja obejmowała postawienie sześciu hal (o łącznej powierzchni około 3600 metrów kwadratowych) dostosowanych do potrzeb przechowywania sprzętu wojskowego oraz wykonanie placu manewrowego (około 6300 metrów kwadratowych) zapewniającego bezkolizyjny ruch pojazdów. Prace zrealizował od października zeszłego roku wybrany podmiot zewnętrzny w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych

Zastosowanie konstrukcji hal typu lekkiego to już tradycja w realizacji inwestycji budowlanych w jednostkach wojskowych. W ostatnich latach tego typu inwestycje były prowadzone m.in. na terenie baz lotniczych, gdzie powstały liczne hangary umożliwiające przechowywanie statków powietrznych – m.in. maszyn znajdujących się w dyżurach bojowych. Dzięki niewielkiej ingerencji w infrastrukturę bazową, możliwe było ich stawianie m.in. na istniejących płytach postojowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc