Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WB Electronics z inwestorem

9 listopada WB Electronics S.A. oraz Polski Fundusz Rozwoju S.A. podpisały umowę o dokapitalizacji spółki, co ma umożliwić dalszy rozwój i rozszerzenie produkcji zaawansowanych produktów firmy, która już dziś eksportuje swoje rozwiązania poza granice kraju.

W ramach umowy, PFR obejmie 2400000 akcji o wartości 128 mln złotych. Będzie to 24% udziałów firmy. Jak ujął to prezes PFR, Paweł Borys - Przemysł obronny pełni szczególną rolę w tzw. Planie Morawieckiego, zaś inwestycja PFR pozwoli na wzmocnienie polskiej branży zbrojeniowej, poprzez rozwój innowacyjnych technologii z korzyścią dla całej gospodarki. Chcemy także wspierać Grupę WB w ekspansji zagranicznej i liczymy na dobrą współpracę Spółki z Polską Grupą Zbrojeniową w realizacji kluczowych programów modernizacyjnych polskiej armii oraz w celu integracji krajowej oferty produktowej oraz zdobywaniu kontraktów na rynkach zagranicznych.

Zastrzyk finansowy obejmie dodatkowe 80 mln złotych, które będą pochodzić z emisji obligacji. Całość ma pozwolić na realizację nowych projektów rozwojowych, zarówno na rynkach krajowych (w tym cywilnych) oraz na eksport. W przypadku tego ostatniego, mowa o poszukiwaniu klientów w Azji czy Afryce Północnej – m.in. WB Group jest obecna na targach przemysłu zbrojeniowego w Tajlandii.

Przypomnijmy, WB Group eksportuje swoje wyroby poza granice kraju. Wśród największych sukcesów można wymienić m.in. sprzedaż licencji na system łączności Fonet do Stanów Zjednoczonych, gdzie za produkcję odpowiada firma Harris.

(ŁP) Foto: WB Group
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “WB Electronics z inwestorem”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc