Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Thales Polska Sp. z o.o. będzie wspierać ORP Ślązak

Wszystko wskazuje na to, że Thales Polska Sp. z o.o. dostarczy techniczne środki materiałowe do sensorów i systemu bojowego ORP Ślązak. Fot. st. chor. szt. mar. Piotr Leoniak/3. Flotylla Okrętów

18 grudnia Komenda Portu Wojennego w Gdyni opublikowała informację o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym dostawy technicznych środków materiałowych przeznaczonych do sensorów i systemu bojowego zamontowanych na korwecie patrolowej ORP Ślązak.


Ostatecznie jedynym podmiotem, który złożył ofertę ostateczną, jest firma Thales Polska Sp. z o.o. Jej wartość wynosi 4,7 mln złotych brutto. Co ważne mieści się w zakładanym budżecie, który opiewał na 5,6 mln złotych brutto. Może to oznaczać, że umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych dni. Samo postępowanie ogłoszono 18 września bieżącego roku, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie zawarty w SIWZ, która zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.

Koncern Thales, na mocy umowy z grudnia 2013 roku, stał się dostawcą zintegrowanego systemu walki. W ramach umowy okręt otrzymał system walki Tacticos, stację radiolokacyjną SMART-2 Mk 2, system kierowania ogniem STING-EO Mk 2, a także optoelektroniczny system obserwacji Mirador. Całość została zintegrowana z innymi systemami zamontowanymi na jednostce. Nie może więc dziwić, że był to jedyny podmiot, który mógł złożyć kompleksową ofertę wsparcia eksploatacji ORP Ślązak.

Korweta patrolowa, będąca jednym z najnowszych nabytków Marynarki Wojennej, jest intensywnie eksploatowana. W ostatnich tygodniach brała udział w ćwiczeniach Okrętowej Grupy Zadaniowej, odbyła pierwszy rejs na Morze Północne. Poza wsparciem do sensorów i systemu bojowego, w ostatnich miesiącach, jednostki logistyczne Wojska Polskiego podpisały umowy na przegląd armaty Leonardo Super Rapid kalibru 76 mm (16 października), a także dostawy części zamiennych oraz narzędzi specjalistycznych do armat wraz z opracowaniem dokumentacji technicznej i realizacją cyklu szkolenia (14 lipca).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Thales Polska Sp. z o.o. będzie wspierać ORP Ślązak”

  1. Gdzie kilka pełnoprawnych korwet rakietowych opartych na zakupionej licencji Meko A-100 na bazie której powstał zaledwie patrolowy ORP Ślązak?
    Gdzie kilka okrętów rakietowych na następców okrętów typu Orkan i Kaszub? Te programy powinny być priorytetowo traktowane dla MW.

  2. To przykład skandalicznej niemocy kilku a nawet kilkunastu kolejnych rządów z różnych opcji w ciągu ostatnich 20 lat !!!
    Dozbrojenie tego okrętu to oczywista oczywistość !

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc