Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Blisko pół miliona złotych na przegląd armaty ORP Ślązak

Łukasz Pacholski

8 października Komenda Portu Wojennego w Gdyni upubliczniła informacje dotyczące wyboru podmiotu, który przeprowadzi serwis armaty Leonardo Super Rapid kalibru 76 mm, która stanowi uzbrojenie ORP Ślązak. 

Ostatecznie w powyższej procedurze, która została uruchomiona 24 września bieżącego roku, uczestniczy jeden podmiot – Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o.. Powyższa firma zaoferowała wykonanie usługi za kwotę 468384 złotych brutto. Zamawiający upublicznił, że na powyższe zlecenie dysponuje budżetem w kwocie 468384,22 złotych brutto. Może to oznaczać, że oferta firmy z Kutna zostanie przyjęta.  

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, w ramach umowy planowane jest przeprowadzenie przeglądów półrocznego i rocznego, a także wykonać naprawę sygnalizowanych niesprawności.  

W sierpniu bieżącego roku Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. podpisała umowę z 1. Regionalną Bazą Logistyczną w sprawie usługi dostaw pakietów części zamiennych, narzędzi specjalistycznych przeznaczonych do systemów artyleryjskich zainstalowanych na ORP Ślązak wraz z dokumentacją techniczną i przeprowadzeniem szkolenia personelu wojskowego. 

Co należy podkreślić, producent systemu artyleryjskiego – koncern Leonardo - ma w swojej ofercie fabryczną usługę wsparcia logistycznego dla dostarczanego sprzętu. Z nieznanych przyczyn nie została ona wykupiona przez stronę polską, co może ograniczać wskaźnik gotowości i poszukiwanie wykonawców tego typu usług w trybie otwartych przetargów publicznych. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc