Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z umowami na dostawy wozów ratowniczo-gaśniczych

Fot. Łukasz Pacholski

8 maja 3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o podpisaniu umów z firmą SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. w sprawie zamówienia kolejnej partii wozów ratowniczo-gaśniczych, które trafią do jednostek Wojska Polskiego.

Powyższe umowy 10 kwietnia i łącznie mają wartość 40,3 mln PLN. Ich zawarcie to wynik postępowania przetargowego ogłoszonego 20 października. Częściowo zostało ono rozstrzygnięte w okresie styczeń-marzec, jednak dwa zadania zostały unieważnione i skierowane do ponownego rozpatrzenia. Ostatecznie wybór zwycięskiego oferenta nastąpił 19 marca.

W ramach pierwszego z zadań, zamawiający poszukiwał dostawcy siedmiu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych (z opcją na dwa kolejne), a w ramach drugiego jedenastu ciężkich lotniskowych wozów ratowniczo-gaśniczych ze zbiornikiem na środki gaśnicze o pojemności 8 metrów sześciennych (z opcją na dwa kolejne). Będą to kolejne wozy, które trafią do jednostek ratowniczo-gaśniczych z firmy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne w ramach powyższej umowy – 30 stycznia podpisano umowę na dostawę czterech ciężkich lotniskowych wozów ratowniczo-gaśniczych ze zbiornikami na substancje gaśnicze o pojemności 10 metrów sześciennych (z opcją na trzy kolejne).

Poza produkcją i dostawami kolejnych wozów tej klasy, powyższy wykonawca oczekuje na decyzje 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w sprawie rozstrzygnięcia przetargu dotyczącego dostawy 36 koparek na podwoziu samochodowym. Według części informacji, propozycja powyższego wykonawcy obejmuje podwozia marki Jelcz.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc