Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. – 30 lat na rynku

Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. to firma działająca także w segmencie pojazdów wykorzystywanych w segmencie bezpieczeństwa państwa. Fot. Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Założona w 1992 roku firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. obchodzi w bieżącym roku trzydziestolecie swojej działalności. Jako rodzinna firma to także odpowiedzialny partner biznesowy, działający w segmencie bezpieczeństwa państwa.


Najbardziej znanym profilem działalności spółki to pojazdy pożarnicze, które trafiły do ponad 30 państw na czterech kontynentach. Tylko w bieżącym roku bramy zakładów opuści ponad 240 pojazdów różnego rodzaju. Ponad 30% umów to kontrakty eksportowe. Użytkownikami produktów Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. są jednostki straży pożarnych, wojska, Straży Granicznej, Policji, służb energetycznych, gazowych i wodociągowych.

Nowoczesne samochody tworzone są dzięki odpowiedniemu zarządzaniu. Dbając o najwyższy standard produktów, firma jako pierwsza spośród producentów pojazdów pożarniczych w kraju wprowadziła System Zarządzania Jakością według serii norm: ISO 9001, ISO 14001 oraz zgodnie z AQAP 2110, umożliwiającym dostawy dla sił zbrojnych państw NATO. Atutami tej wyjątkowej firmy są ludzie, ich wiedza i kompetencje. Obecnie pojazdy do każdych zadań tworzy 170 wysoko wykwalifikowanych specjalistów wykorzystując przy tym najnowsze technologie i materiały. Produkcja odbywa się w nowym zakładzie, znajdującym się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Komorowicach Krakowskich w Bielsku-Białej. Łącznie teren zakładu zajmuje ponad 47 000 m2, na których zlokalizowano: trzy hale produkcyjne, budynek administracyjny oraz poligon do przeprowadzania testów i szkoleń. Potwierdzeniem jakości, poza kolejnymi umowami, są liczne nagrody i wyróżnienia, a także uzyskanie 26 patentów.

Produkcja odbywa się w nowym zakładzie, znajdującym się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Komorowicach Krakowskich w Bielsku-Białej. Fot. Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.

Uwzględniając występujące i pojawiające coraz częściej zagrożenia związane z rozwojem cywilizacyjnym oraz możliwością wystąpienia ataków terrorystycznych, biuro konstrukcyjne firmy opracowało pojazdy rozpoznawczo-pomiarowe do wykrywania skażeń chemicznych, biologicznych, radiacyjno-nuklearnych i wybuchowych (CBRNE). Tylko w ostatnim roku do wyposażenia Państwowej Straży Pożarnej trafiło kilka tego rodzaju samochodów. Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. jest zaledwie jedną z kilku firm na świecie, która dostarcza tego typu wysoko zaawansowane pojazdy (laboratoria) dla specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno-ekologicznego straży pożarnych.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc