Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rośnie produkcja bojowych wozów piechoty BMP-3 [WIDEO]

Skład kolejowy z nowo wyprodukowanymi bojowymi wozami piechoty BMP-3 opuszcza zakłady KMZ pod koniec kwietnia br. Fot. Kurganmaszzawod

4 maja spółka Kurganmaszzawod poinformowała o wysłaniu kolejnego transportu z nowo wyprodukowanymi bojowymi wozami piechoty BMP-3. Jednocześnie spółka z Kurgania ujawniła, że tylko w pierwszym kwartale tego roku wyprodukowała tyle BMP-3, co w całym 2019 r.

Spółka Kurganmaszzawod (KMZ), wchodząca w skład holdingu Wysokotocznyje Kompleksy należącego do państwowej korporacji Rostiech, poprzednio informowała o dostarczeniu partii BMP-3 14 kwietnia. 4 maja m.in. rosyjska agencja informacyjna TASS podała, powołując się na dane KMZ, że w pierwszym kwartale tego roku Kurganmaszzawod dostarczył już tyle BMP-3, co w całym 2019 r. Oznacza to, że przez pierwsze cztery miesiące br. KMZ wyprodukował już sto BMP-3, gdyż zamówienie państwowe na produkcję BMP-3 w latach 2018–2019 wynosiło 200 wozów, po sto rocznie. Jeszcze 14 kwietnia br. Piotr Tiukow, dyrektor zakładów w Kurganiu, poinformował media, że obecnie praca w KMZ trwa sześć dni w tygodniu, po 12 godzin dziennie, z możliwością przejścia na tryb trójzmianowy, w którym już pracują wybrane wydziały produkcji. Wielkość produkcji zakładów w Kurganiu wzrosła w tym roku dwukrotnie. Przy czym KMZ już w ogóle nie zajmują się remontami wozów bojowych. Tę działalność miał przejąć 144.  Zakład Remontowy Sprzętu Pancernego (144. Bronietankowyj Riemontnyj Zawod, 144. BTRZ) z Jekaterynburga. 144. BTRZ już na pewno wykonuje remonty bojowych wozów desantu i transporterów serii BMD i BTR-D. Z tego też powodu 144. BTRZ podporządkowano Kurganmaszzawodowi. Natomiast same zakłady w Kurganiu zwiększają zatrudnienie – w ub.r. zatrudniły ponad 1000 osób, a w tym już prawie 1200.

Dostarczane w tym roku BMP-3 są wyposażone w celownik działonowego WOMZ Sodiema, wyposażony w cyfrowe kanały, termowizyjny i dzienny telewizyjny, oraz w laserowy służący jako dalmierz i układ naprowadzania przeciwpancernych pocisków kierowanych systemu 9K116-3 Basnia. Nowe BMP-3 są seryjnie wyposażone w mocowania do instalacji dodatkowego zewnętrznego opancerzenia – dodatkowych ekranów pancernych podwozia i wieży oraz umieszczonych przed ekranami przeciwkumulacyjnych stalowych osłon z płaskowników. Same osłony montuje się już w polowych warsztatach remontowych. Kurganmaszzawod podaje, że na tych samych BMP-3 można też montować opancerzenie reaktywne, ale dotąd nie ma zdjęć tak skonfigurowanych seryjnych wozów.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc