Zaloguj

PZL-Świdnik wspiera służbę zdrowia

PZL-Świdnik podpisał umowę z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie w sprawie wsparcia lokalnego systemu opieki zdrowotnej, aby wspólnie stawić czoła pandemii wywołanej wirusem SARS CoV-2.

· 200 000 zł darowizny na zakup sprzętu medycznego i laboratoryjnego
· Środki pomogą zwiększyć zdolność przeprowadzania testów w kierunku wykrycia wirusa SARS CoV-2 u osób z terenu Lubelszczyzny
· PZL-Świdnik wprowadził szereg środków w celu zagwarantowania najwyższych standardów bezpieczeństwa pracownikom w swoich zakładach produkcyjnych

PZL-Świdnik, będąca częścią Grupy Leonardo zawarła umowę z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Bożego w Lublinie przekazując 200 tys. złotych na zakup sprzętu medycznego i laboratoryjnego. Środki te zostaną wykorzystane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie na wyposażenie laboratorium analitycznego w specjalistyczny sprzęt i testy do automatycznej izolacji koronawirusa. Dzięki tym środkom możliwe będzie zwiększenie liczby testów wykonywanych w kierunku wykrycia obecności SARS CoV-2 u osób z terenu Lubelszczyzny.

Nota na temat środków bezpieczeństwa wprowadzonych w PZL-Świdnik
PZL-Świdnik, będąca częścią Grupy Leonardo, już w drugiej dekadzie lutego wprowadziła zapobiegawcze środki ochrony pracowników wykorzystujące pierwsze doświadczenia z działań podjętych przez Leonardo we Włoszech i na innych obszarach geograficznych, tj. jeszcze w okresie poprzedzającym pierwszy zarejestrowany przypadek SARS CoV-2 w Polsce.

Od samego początku Leonardo nieprzerwanie prowadzi swoją działalność operacyjną na wszystkich obszarach geograficznych, podtrzymując niezbędne i strategiczne działania przemysłowe, które są również niezbędne, aby stawić czoła Covid-19 wszędzie na świecie, jednocześnie wdrażając odpowiednio dostosowane środki bezpieczeństwa. Podobnie PZL-Świdnik kontynuuje działania operacyjne, wprowadzając odpowiedni zakres środków bezpieczeństwa. Kierownictwo stale monitoruje rozwój sytuacji w Polsce i odpowiednio dostosowuje warunki pracy, aby chronić pracowników podczas pandemii.

Środki przyjęte w zakładach PZL-Świdnik obejmują między innymi indywidualny pomiar temperatury przy wejściu głównym, zainstalowanie dozowników ze środkiem dezynfekującym w pomieszczeniach, większe obostrzenia i ograniczenia dostępu gości, zapewniono maski i rękawiczki pracownikom, wprowadzono wymóg zachowania minimalnej odległość 1,5 m między ludźmi, reorganizacja pracy , zmiany i przerwy na posiłki, podział na strefy w halach produkcyjnych, praca z domu, odpowiednio, tam gdzie jest to możliwe, internetowa usługa medyczna i możliwość zadawania pytań przez pracowników dotyczące SARS CoV-2 i pandemii.
Zarząd PZL-Świdnik współpracuje z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie i stale monitoruje sytuację w celu odpowiedniego dostosowania środków bezpieczeństwa.

Komponenty strukturalne produkowane w Świdniku są szeroko stosowane w najnowocześniejszych modelach śmigłowców używanych na całym świecie do wspierania medycznych operacji lotniczych i nadzoru w zagrożeniu Covid-19, w tym między innymi AW139, AW169 i AW101. Śmigłowce AW139, AW169 i AW101 były pierwszymi, które wykorzystano w odpowiedzi na zagrożenie w niektórych najbardziej dotkniętych rejonach geograficznych, ustanawiając wszystkie nowe standardy bezpiecznego transportu pacjentów.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc