Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Polit-Elektronik Sp. z o.o. dostarczy amunicję dla Mi-24

10 października Inspektorat Uzbrojenia rozstrzygnął przetarg na dostawę dwóch typów amunicji przeznaczonej dla wielolufowych karabinów maszynowych JakB kalibru 12,7 mm, które znajdują się na wyposażeniu śmigłowców szturmowych Mi-24D/W eksploatowanych przez Wojsko Polskie. Postępowanie toczyło się od czerwca br.

W ramach niego wojsko poszukiwało dostawcy amunicji TLB-063 z pociskiem BZT (przeciwpancerno-zapalająco-smugowym) oraz z pociskiem B-32 (przeciwpancerno-zapalające). W obu przypadkach mowa o dostawach wieloletnich (2017-19) i liczbie 36 tys. sztuk każdego z nich oraz opcji na kolejne 15 tys. (w obu przypadkach). Ostatecznie w obu zadaniach zgłosiło się po dwóch oferentów – Polit-Elektronik Sp. z o.o. Spółka komandytowa oraz Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o.. W obu przypadkach zwycięstwo przyznano pierwszej z wymienionych firm, która zdobyła 100% punktów możliwych do zdobycia. W przypadku amunicji z pociskami BZT zażądała ona 3,4 mln złotych brutto (plus kolejne 1,4 mln złotych brutto w przypadku wykorzystania opcji), a pociski B-32 wyceniono na 3 mln złotych brutto (plus 1,2 mln złotych brutto w przypadku wykorzystania opcji). Dostawy mają zostać zrealizowane do końca października 2019 roku.

Powyższe postępowanie było drugą próbą zakupu amunicji dla śmigłowców Mi-24D/W. Poprzednie ogłoszono w styczniu br., a unieważniono w maju ze względu na odrzucenie przesłanych ofert.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc