Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Inspektorat Uzbrojenia kupuje ręczne granaty dymne

Boryszew S.A. Oddział Nylonbor dostarczy Wojsku Polskiemu 60 tys. ręcznych granatów dymnych RGD-2DB. Fot. roxerfireworks.pl

10 listopada Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z BORYSZEW S.A. Oddział Nylonbor w sprawie dostawy partii granatów dymnych RGD-2DB. Jest to kolejna umowa pomiędzy wymienionymi stronami w ostatnich latach.

Powyższy kontrakt został zawarty 28 października i ma wartość 3 mln PLN z VAT. Dostawca był jednym z dwóch oferentów, którzy zgłosili się do Inspektoratu Uzbrojenia - postępowanie przetargowe o charakterze ograniczonym ogłoszono w kwietniu bieżącego roku. W ramach umowy Boryszew S.A. Oddział Nylonbor dostarczy 60000 sztuk ręcznych granatów dymnych RGD-2DB, które są produkowane przez powyższego producenta.

RGD-2DB zawierają około 0,3 kg masy dymnej, a ich czas działania wynosi około 60 sekund (czas rozpalania do 15 sekund). Granat jest zbudowany na bazie ekologicznych, papierowych, korpusów i po zużyciu ulegają biodegradacji. Są one wykorzystywane w ramach ćwiczeń, a także do maskowania działań pojedynczych żołnierzy bądź pododdziałów.

Boryszew S.A. Oddział Nylonbor jest producentem całej gamy granatów dymnych oraz świec i kostek dymnych. Są one sukcesywnie kupowane na potrzeby Wojska Polskiego oraz innych służb porządku publicznego w Polsce oraz poza jej granicami.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc