Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

ZM Tarnów: umowa na OWPPZR „TAJFUN” podpisana

Przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Piorun pochodzący z partii dostarczonej MON w 2018 r. Zestaw na zdjęciu został skonfigurowany do użycia w nocy i trudnych warunkach atmosferycznych, w związku z tym ma założony celownik termowizyjny CTP-1 z PCO S.A. Fot. Andrzej Kiński.

15 września 2021r.  Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. podpisały umowę z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę okrętowej wyrzutni przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych pk. „TAJFUN”.

Przedmiotem umowy jest wykonanie projektu OWPPZR „TAJFUN” oraz dostawa 10kpl. wyrzutni. Łącznie wartość przedmiotu umowy wynosi prawie 13 mln złotych brutto. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 30 listopada 2022r. Umowa jest objęta klauzulą poufności.

Okrętowa wyrzutnia przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych pk. „TAJFUN”. przeznaczona jest do montażu na okrętach i pomocniczych jednostkach pływających Marynarki Wojennej. OWPPZR „Tajfun” umożliwia celowanie, śledzenie i bezpieczny start rakiet Grom/Piorun.

Źródło: Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 comments on “ZM Tarnów: umowa na OWPPZR „TAJFUN” podpisana”

 1. Na każdym nawet małym okręcie i na największych, polska broń skuteczna, potrzebna, stosunkowo prosta i tania.
  Te parę naszych największych, najważnieżniejszych jednostek najlepiej żeby dostało tego Tajfuna i RAM-ORP Ślązak,ORP Orkan,ORP Grom,ORP Piorun,ORP Kaszub,ORP Czernicki,niszczyciele min typu Kormoran II, może jeszcze Lubliny.

 2. Na okręty MW powinno się także pozyskać pilnie przynajmniej poczwórne morskie wyrzutnie modułowe z pociskami Piorun i systemem celownika, które powinny być osadzone na zdalnie sterowanej platformie obrotowej. Na większych jednostkach po kilka takich wyrzutni powinno się znaleźć a ich budowa winna uwzględniać również kompatybilność z większym wariantem rakiet Piorun 2 w przyszłości.

 3. @ Kiwi

  Planujemy montować Trytona 35 mm na nowych niszczycielach min, z głowicą opto i termo - do tej samej głowicy wystarczy podpiąć wyrzutnię Poprada - ten sam porducent, ten sam system i oszczędność a znacząca poprawa możliwości.

 4. Badziewie
  Zolnierz stoi na zewnatrz w deszczu I sniegu I odpala recznie.
  Dlaczego nie zdalnie sterowana zespolona z zystemem walki okretu?

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc