Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Powołane szefostwa Agencji Uzbrojenia

27 grudnia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powołał szefów Agencji Uzbrojenia, która ma rozpocząć działalność 1 stycznia 2022 roku. Fot. MON

27 grudnia Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że minister Mariusz Błaszczak wyznaczył szefostwo, powstającej z dniem 1 stycznia 2022 roku, Agencji Uzbrojenia. Nowa instytucja ma odpowiadać za proces modernizacji technicznej Wojska Polskiego.

Szefem Agencji Uzbrojenia zostanie płk Artur Kuptel, obecnie pełniący obowiązki szefa Inspektoratu Uzbrojenia. Jego zastępcami zostaną: płk Romuald Maksymiuk (obecnie I zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia), płk Piotr Paluch (obecnie zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia), płk Michał Marciniak (pełnomocnik MON ds. pozyskania i wdrożenia do sił zbrojnych systemu Wisła) oraz płk Robert Frommholz (dyrektor Biura ds. Umów Offsetowych MON).

W skład Agencji Uzbrojenia wejdą komórki kilku instytucji Ministerstwa Obrony Narodowej: Inspektorat Uzbrojenia, Biuro ds. Umów offsetowych, Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji, a także Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych. Zgodnie z założeniami, AU ma być głównym podmiotem decyzyjnym zaangażowanym w organizację, zakupy i realizację kontraktów związanych z modernizacją techniczną Wojska Polskiego. Pierwszym jego elementem, już wdrożonym do działania, jest Rada Modernizacji Technicznej, która została powołana 1 września 2021 roku. Jej pierwszą decyzją było zatwierdzenie wniosku o kontynuację zakupów wielozadaniowych śmigłowców Lockheed Martin S-70i Black Hawk na potrzeby Zespołu Lotniczego Jednostki Wojskowej GROM.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Powołane szefostwa Agencji Uzbrojenia”

  1. Znowu sztab ludzi,po co tyle ludzi nie jest potrzebne no ale Mon jest cholernie bogaty dwa większe zamówienia i można spać do końca roku!!My potrzebujemy rakiet i wyrzutni i porządnego granatnika panowie z Monu .Łatwo się wydaje pieniądze nie swoje tylko rodaków ale i tych nie szanujcie!!

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc