Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Policyjny Black Hawk wraca z Turcji

Połączony zespół policyjno-strażacki zakończył działania wsparcia tureckich służb przeciwpożarowych i dziś rozpoczyna powrót do kraju. Fot. Komenda Główna Straży Pożarnej

14 sierpnia Komenda Główna Straży Pożarnej poinformowała o zakończeniu działań gaśniczych na terenie Turcji. W operacji pomocy lokalnym służbom ratowniczym uczestniczył wielozadaniowy śmigłowiec Lockheed Martin S-70i Black Hawk należący do Policji oraz zespół strażaków.

W godzinach porannych 14 sierpnia maszyna zrealizowała ostatni lot operacyjny. Obecnie zespół policyjno-strażacki prowadzi przygotowania do powrotu do kraju. Decyzja o wysłaniu do Turcji zespołu została podjęta przez rząd w Warszawie 5 sierpnia. Śmigłowiec wystartował 7 sierpnia, natomiast do miejsca działań operacyjnych (Dalaman) dotarł 8 sierpnia. Jeszcze tego samego dnia rozpoczęli loty przeciwpożarowe - do tego celu wykorzystywano podwieszane zasobniki Bambi Bucket, które są kupowane przez Straż Pożarną po doświadczeniach po ubiegłorocznych doświadczeniach z pożaru w Puszczy Białowieskiej.

Zgodnie z upublicznionymi danymi, w czasie siedmiu dni na terenie Turcji, polski zespół przeprowadził ponad 150 zrzutów wody. Według dostępnych informacji, były to pierwsze, realne, działania przeciwpożarowe wykonywane przez śmigłowce S-70i Black Hawk Komendy Głównej Policji – dotychczas załogi prowadziły tylko ćwiczenia na terenie kraju. Powrót do kraju to wynik zmiany sytuacji pożarowej w Turcji, która poprawia się do 12 sierpnia.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Policyjny Black Hawk wraca z Turcji”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc