Zaloguj

Strażacy ponownie na zakupach zasobników do śmigłowców

21 sierpnia Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie uruchomiła nowe postępowanie przetargowe w sprawie zakupu zasobników Bambi Bucket przeznaczonych do śmigłowców S-70i Black Hawk oraz W-3 Sokół.

Powyższe postępowanie to wynik unieważnienia 18 sierpnia wcześniejszego postępowania – wówczas deklarowano ponowne ogłoszenie postępowania, tak aby zakupić ten potrzebny sprzęt. Zgodnie z dokumentacją, Straż Pożarna planuje realizację zamówienia do końca listopada bieżącego roku, a podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie ofert do 2 września. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie będzie okres udzielonej gwarancji.

Podobnie jak w poprzednim postępowaniu, Straż Pożarna planuje zakup dwóch zasobników Bambi Bucket – jeden o maksymalnej masie nie większej niż 3900 kg (maksymalna pojemność zbiornika na wodę nie mniejsza niż 2900 litrów), który byłby przeznaczony dla śmigłowców S-70i Black Hawk (eksploatowanych przez Policję oraz Komponent Wojsk Specjalnych), a drugi o maksymalnej masie nie większej niż 1700 kg (maksymalna pojemność zbiornika na wodę nie mniejsza niż 1500 litrów) przeznaczony dla S-70i Black Hawk oraz W-3 Sokół (eksploatowane przez Policję oraz Siły Zbrojne). Podobnie jak w poprzednim przetargu, obok samych zasobników zamawiający planuje zakup dodatkowych elementów, a także pakietu szkoleniowego.

18 sierpnia Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie musiała unieważnić postępowanie, gdyż żadna z dwóch ofert nie zmieściła się w zakładanym na 650 tys. złotych brutto budżecie.

(Łukasz Pacholski) Foto: US Army
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc