Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Straż Pożarna wybrała dostawcę zasobników Bambi Bucket

4 września Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie poinformowała o wyborze podmiotu, który dostarczy zasobniki przeciwpożarowe Bambi Bucket, które mają być wykorzystywane ze śmigłowcami. 

Drugi przetarg w powyższym zakresie wzbudził zainteresowanie trzech oferentów - Navitec Sp. z o.o., Lima Sp. z o.o. oraz Parasnake Arkadiusz Szewczyk. Ostatecznie zwycięstwo przyznano ostatniej z wymienionych - otrzymała ona 95,79% punktów możliwych do zdobycia (55,79 za cenę oraz 40 za okres gwarancji i rękojmi). Podpisanie umowy ma nastąpić w ciągu najbliższych dni (o ile nikt nie wniesie odwołania do KIO). 

Postępowanie przetargowe uruchomiono 21 sierpnia. Był to wynik unieważnienia wcześniejszego przetargu (18 sierpnia) - wówczas okazało się, że oferty przekraczały zakładany budżet. Już wówczas Komenda Wojewódzka w Warszawie ogłosiła, że planuje realizację kolejnej próby zakupu sprzętu. Zasobniki Bambi Bucket mają być używane ze śmigłowcami S-70i Black Hawk (eksploatowanymi przez Komendę Główną Policji oraz Komponent Wojsk Specjalnych), a także W-3 Sokół. Zakup sprzętu ma związek z doświadczeniami z tegorocznego pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.  

(Łukasz Pacholski) Foto: US Army
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc