Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PIT-RADWAR S.A. dostarczy symulatory stacji radiolokacyjnych Bystra

Fot. PIT-RADWAR S.A.

30 listopada należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółka PIT-RADWAR S.A. poinformowała o podpisaniu umowy z Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym CTM S.A. w sprawie dostawy pięciu symulatorów stacji radiolokacyjnych Bystra wraz z niezbędnym pakietem szkoleniowym.

Całość ma wartość około 14 mln PLN, a same dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2022-25. Zamówiony sprzęt ma służyć do rozbudowy potencjału szkolenia żołnierzy Wojska Polskiego przeszkalającego się w obsłudze stacji radiolokacyjnych wymienionego typu. Dotychczas Ministerstwo Obrony Narodowej, poprzez jednostki podległe, zamówiło szesnaście Zdolnych do Przerzutu Stacji Radiolokacyjnych Bystra – stosowna umowa została zawarta we wrześniu 2019 roku i ma wartość 634,9 mln PLN. Dostawy zaplanowano na lata 2022-25.

Zdolna do przerzutu stacja radiolokacyjna BYSTRA przeznaczona jest do wykrywania i wskazywania celów w przeciwlotniczych zestawach krótkiego zasięgu stosowanych do osłony taktycznych ugrupowań bojowych przed środkami napadu powietrznego. ZDPSR BYSTRA jest radarem wielofunkcyjnym i wielozadaniowym o wszechstronnych możliwościach i zastosowaniach, posiadającym zdolność wykrywania i śledzenia typowych zagrożeń powietrznych jak samoloty bojowe i śmigłowce (również w zawisie), pocisków rakietowych, a także bezpilotowych statków powietrznych oraz granatów moździerzowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc