Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowe sukcesy marketingowe IAI

Koncern IAI dostarczy nieujawnionemu klientowi w Azji morską wersję systemu amunicji krążącej HAROP. Fot. IAI

1 lutego izraelski koncern Israel Aerospace Industries poinformował o podpisaniu trzech kontraktów z nieujawnionymi państwami Azji w sprawie produkcji i dostaw systemów amunicji krążącej przeznaczonej dla wojsk lądowych oraz sił morskich.

Łącznie zawarte umowy mają wartość ponad 100 mln dolarów, a dostawy będą realizowane do trzech państw. Pierwsze z nich, po międzynarodowym postępowaniu przetargowym, zdecydowało się na zakup systemu ROTEM. Drugie zamówiło lądową wersję systemu amunicji krążącej HAROP. Trzecie zamówiło morską odmianę przeznaczoną do instalacji na jednostkach pływających.

O możliwościach systemu HAROP nie trzeba dużo pisać. Był on intensywnie wykorzystywany przez siły Azerbejdżanu w czasie konfliktu o Górski Karabach - być może jest to państwo, które zamówiło lądową wersję w celu uzupełnienia zapasów zużytych w czasie zeszłorocznych działań wojennych. Z kolei ROTEM coraz popularniejszy element wsparcia żołnierzy - bezzałogowy aparat uderzeniowy o konstrukcji wielowirnikowca. Ma on masę 6 kg, a z głowicą bojową (o masie 1,2 kg) może przebywać w powietrzu przez 30 minut. Obok zadań uderzeniowych może też pełnić funkcję rozpoznawczą - jest już eksploatowany przez kilka państw świata, w tym w warunkach bojowych.

 

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Nowe sukcesy marketingowe IAI”

  1. IAI w amunicji krążącej jest bardzo mocny, u nas dobrze byłoby się zastanowić nad tym czy Warmate mamy zamówione wystarczająco dużo i czy Warmate-2 warto kupić.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc