Zaloguj

Nowe pojazdy logistyczne dla Wojska Polskiego

25 czerwca 4. Regionalna Baza Logistyczna z Wrocławia poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Celtech Sp. z o.o. w sprawie dostawy partii cystern do przewozu i dystrybucji wody CW-10.

Postępowanie uruchomiono 12 kwietnia bieżącego roku, natomiast umowa z firmą Celtech Sp. z o.o. została podpisana 17 czerwca. Był to jedyny podmiot, który złożył ofertę – od wielu lat dostarcza on Wojsku Polskiemu odpowiednio zabudowane ciężarówki Jelcz P662D.43. Ostatnie tego typu zlecenie miało miejsce w maju zeszłego roku. Czerwcowy kontrakt ma wartość 85,3 mln złotych brutto, z czego wartość zamówienia gwarantowanego to 45,1 mln złotych brutto. Zamawiający nie informuje o liczbie zamówionych cystern, jednak w poprzednich latach koszt pojedynczej CW-10 wynosił około 2 mln złotych brutto.

Celtech Sp. z o.o. jest dostawcą pojazdów specjalnych dla Wojska Polskiego od wielu lat. Obok cystern do transportu i dystrybucji wody CW-10 innymi produktami, które trafiają z Poznania do wojska są m.in. cysterny dystrybutory paliwowe CND-27 oraz cysterny dystrybutory paliwowe CD-10 – także w ich przypadkach ważnym podwykonawcą jest Jelcz Sp. z o.o., który dostarcza podwozia bazowe.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc