Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MSPO 2022: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. laureatem nagrody Grand Prix

Fot. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A.

Potencjał i możliwości rozwojowe Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. zostały dostrzeżone przez Kapitułę prestiżowego konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa. Zakłady już po raz kolejny zostały laureatem w kategorii Innowacyjna Firma. Tym razem jednak Spółka otrzymała najwyższe odznaczenie, nagrodę Grand Prix.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. to nie tylko niezawodny dostawca rozwiązań dla polskich Sił Powietrznych, ale również dynamicznie rozwijająca się firma z powodzeniem konkurująca z najbardziej liczącymi się przedsiębiorstwami w branży lotniczej. Od kilku lat Zarząd Spółki kładzie szczególny nacisk na działalność badawczo-rozwojową. W Zakładach działa komórka odpowiedzialna za opracowywanie najnowszych technologii. W 2022 roku do użytku zostało oddane Centrum Badawczo-Rozwojowe wraz z Centrum Badań Nieniszczących.

W Zakładach realizowane są liczne projekty, a jednym z najistotniejszych jest dofinansowany z funduszy unijnych projekt Trójstopniowej Rakiety Suborbitalnej do wynoszenia ładunków badawczych powyżej linii Kármána. Inicjatywa realizowana jest przez konsorcjum (WZL1, WITU, Gamrat) z WZL1 jako liderem. Pierwsze próby rakiety zakończono pomyślnie, a kolejne planowane są na najbliższe miesiące. Gotowe rozwiązanie zostanie przedstawione przedstawicielom polskiej myśli naukowej prawdopodobnie w przyszłym roku.

Jednocześnie w firmie implementowane są sprawdzone w wielu międzynarodowych przedsiębiorstwach metody zarządcze. Od kilku lat w Spółce z powodzeniem wprowadzana jest strategia Lean Managemet, która pozwoliła zwiększyć efektywność produkcji. Nie bez znaczenia pozostaje doskonale wyszkolona kadra oraz zmodernizowana infrastruktura na terenie całego podmiotu. Powstał również szereg nowych obiektów takich jak jeden z najnowocześniejszych hangarów w Europie, hala produkcji struktur kompozytowych, lądowisko dostosowane do pracy w nocy czy wspomniane Centrum Badawczo-Rozwojowe. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. są doskonale przygotowane do świadczenia usług na rzecz bezpieczeństwa państwa polskiego. Wszystko to doceniła Kapituła Konkursu Lider Bezpieczeństwa Państwa przyznając Wojskowym Zakładom Lotniczym Nr 1 S.A. nagrodę Grand Prix w kategorii Innowacyjna Firma.

Źródło: Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc