Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Lockheed Martin rozwija i testuje pociski systemu Patriot

W ramach kolejnych prób na poligonie White Sands odpalono kolejne pociski PAC-3MSE oraz PAC-3CRI. Fot. Lockheed Martin

9 sierpnia korporacja Lockheed Martin poinformowała o przeprowadzeniu kolejnych prób ogniowych pocisków PAC-3MSE oraz PAC-3CRI. W obu przypadkach miały one związek z kontynuacją procesu rozwoju efektorów przeznaczonych dla systemu Patriot.

Zgodnie z upublicznionym komunikatem, próby ogniowe zrealizowano 9 sierpnia na terenie poligonu White Sands w stanie Nowy Meksyk. W ich ramach doszło do odpalenia pojedynczego pocisku PAC-3MSE, który przechwycił cel, symulujący taktyczny pocisk balistyczny, a także dwa PAC-3CRI, które także zniszczyły cel tego typu.

Odpalenie PAC-3MSE było związane z realizacją procesu badawczo-rozwojowego dotyczącego sprawdzenia oprogramowania pocisku oraz wyrzutni, a także nowych komponentów zamontowanych w ramach programu modernizacji systemu. Analiza zebranych danych ma umożliwić zatwierdzenie nowej konfiguracji do produkcji seryjnej w przyszłym roku. Z kolei dla pocisków PAC-3CRI było to rutynowe odpalenie (17. i 18.) mające na celu praktyczne przetestowanie uzbrojenia tego typu.

Oba typy pocisków są produkowane seryjne i dostarczane do coraz większej grupy użytkowników systemu Patriot. Zgodnie z informacjami korporacji Lockheed Martin, dotychczas zostały zakupione przez siły zbrojne czternastu państw świata (Polska zamówiła na potrzeby obu faz programu Wisła partię pocisków PAC-3MSE). Jak wskazują dane Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, pociski PAC-3CRI są dostarczane m.in. na Bliski Wschód, gdzie są wykorzystywane do zabezpieczenia obiektów strategicznych na terytorium Arabii Saudyjskiej.

 

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Lockheed Martin rozwija i testuje pociski systemu Patriot”

  1. Dokładnie tak, płatności rozłożyć na lata i pozyskać jak najszybciej także system Narew i Noteć co w połączeniu z dokupieniem kolejnych zestawów ppzr Piorun i rozwojem Pioruna 2 wraz pozyskaniem systemów łączności i dowodzenia OPL pozwoli zbudować nowoczesny i wielowarstwowy parasol ochronny przed napadem z powietrza

  2. Możemy poogladać sobie obrazki. Po komunistycznej nackonalizacji TVN albo nikt nam nic nowoczesmego nie sprzeda, albo zaplacimy za to 300% wartosci.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc