Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne rakietowe prace WZU S.A.

20 kwietnia 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Torunia poinformował o zawarciu umowy z Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia S.A. z Grudziądza w sprawie prac obsługowych przy zestawach przeciwlotniczych Kub oraz Osa.

Umowa, o wartości 28,2 mln złotych, została podpisana 23 marca. W jej ramach specjaliści z Grudziądza mają realizować usługi w latach 2018-19, które obejmą wykonanie remontu głównego z modyfikacją przeciwlotniczych zestawów rakietowych Kub, wykonanie pokryć namiotów do zestawu technologicznego przeciwlotniczych zestawów rakietowych Osa i Kub oraz wykonanie remontu głównego ograniczonego naczepy specjalnej STZ 9T22B wraz z remontem ciągnika ZIŁ 157.

Procedura wyboru realizatora umowy miała charakter negocjacji z wybranym podmiotem, co miało związek z faktem ochrony wyłącznych praw intelektualnych do technologii posiadanych przez Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. z Grudziądza.

Jak się okazuje, w marcu obie strony – WZU S.A. oraz 12. WOG – podpisały dwie umowy dotyczące obsług i serwisu zestawów przeciwlotniczych. Przypomnijmy, 8 marca zawarto zlecenie na serwis zestawów, które będą wykorzystywane do strzelań rakietowych na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc