Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Jednostka Wojskowa Komandosów bez nowej broni

Fot. 18. Dywizja Zmechanizowana

11 i 12 września Jednostka Wojskowa Komandosów poinformowała o unieważnieniu obu postępowań przetargowych dotyczących zakupu broni strzeleckiej. W obu przypadkach formalnym powodem był brak ofert ostatecznych.

Pierwszy z nich dotyczył zakupu 20 kompletów karabinów wyborowych z opcją na kolejne 10 sztuk i został formalnie zakończony 11 września. W tym przypadku zaproszenia do składania ofert otrzymało pięciu, potencjalnych, wykonawców - Fabryka Broni „Łucznik” Radom Sp. z o.o., Kaliber Sp. z o.o., UMO Sp. z o.o., Griffin Group S.A. Defence Sp.k. oraz Works 11 Sp. z o.o.. Szczegółowa specyfikacja warunków zamówienia była niejawna, wiadomo, że na zakup przewidziano budżet w kwocie 1,5 mln PLN brutto.

Drugie postępowanie, dotyczącego zakupu 36 kompletów karabinków szturmowych, zostało unieważnione 12 września także z powodu braku ofert. Do tej fazy zakwalifikowano sześciu potencjalnych dostawców - Cenzin Sp. z o.o., Griffin Group S.A. Defence Sp.k., Works 11 Sp. z o.o., ZM Tarnów S.A., UMO Sp. z o.o. oraz Fabryka Broni „Łucznik” Radom Sp. z o.o.. Także w tym przypadku SIWZ pozostaje niejawna, natomiast budżet opiewał na kwotę 720 tys. PLN brutto.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc