Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Formoza na zakupach

7 i 8 grudnia Jednostka Wojskowa Formoza poinformowała o podpisaniu umów na dostawy wyposażenia przeznaczonego dla operatorów jednostki, a najprawdopodobniej także dla innych jednostek wojsk specjalnych.

W ramach pierwszego z zamówień, podzielonego na cztery części, poszukiwano dostawców okularów balistycznych (6900 sztuk z opcją na 3100 kolejnych), narzędzi wielofunkcyjnych (5000 z opcją na kolejne 5000), kompasów (5000 sztuk z opcją na kolejnych 5000) oraz latarek taktycznych (6900 z opcją na kolejne 3100 sztuk). Cała procedura miała charakter otwarty, obok ceny ważnym elementem podlegającym ocenie była gwarancja na dostarczony asortyment. Co ciekawe jest to jeden z rzadkich przetargów podawania liczb kupowanego sprzętu.

Ostatecznie okulary balistyczne, za kwotę 3 mln złotych bez VAT, dostarczy firma SPC Tomasz Kita z Poznania (podpisanie umowy 3 grudnia), latarki i narzędzia wielofunkcyjne dostarczy natomiast Militaria Sp. z o.o. Sp.K. (umowa podpisana została 7 listopada i ma wartość 5,4 mln złotych bez VAT).

8 grudnia Formoza poinformowała także o zakupie, nieokreślonej liczby, celowników kolimatorowych – ich dostawcą jest firma UMO Sp. z o.o.. Kontrakt, o wartości 6,6 mln złotych z VAT, został podpisany 28 listopada.

(ŁP) Foto: Andrzej Krugler
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc