Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Firma Arnold Defense zawarła dwa duże kontrakty

Arnold Defense

13 października amerykańska firma Arnold Defense z Saint Louis w Missouri, producent wyrzutni rakiet i pocisków kierowanych kalibru 2,75” (70 mm), ogłosił zawarcie dwóch umów na dostawę wyrzutni pocisków w odmianie naprowadzanej laserowo.

Wyrzutnia nosi nazwę Fletcher i po raz pierwszy została zaprezentowana podczas salonu DSEI 2017 w Londynie. Firma nie może podać zbyt wielu szczegółów dotyczących umów, wiadomo jednak, że jeden z kontraktów został podpisany z Dowództwem Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych (USSOCOM), a drugi z jednostką specjalną nieujawnionego państwa europejskiego.

Terminy dostaw, wielkość i wartość zamówień, koncepcja montażu są różne dla obydwu klientów. Wiadomo jedynie, że chodzi o wyrzutnie w konfiguracji do montażu na pojazdach. Oferują one możliwość precyzyjnego rażenia celów naziemnych na dystansie do 5 km. Każda z wyrzutnia ma cztery prowadnice mieszczące pociski APKWS (pierwsze wystrzelenie miało miejsce w czerwcu 2019 r.) produkcji BAE Systems. Możliwe jest jednak wykorzystywanie innych typów pocisków naprowadzanych laserowo tego samego kalibru. Wiadomo ponadto, że trwają prace nad wariantem morskim wyrzutni i wieloprowadnicowym z 23 prowadnicami.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc