Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Eurosatory 2022: Aeronautics Ltd. prezentuje Trojana

Aeronautics Ltd. zaprezentował w Paryżu system Trojan UHP. Fot. Łukasz Prus

Podczas paryskiego salonu przemysłu obronnego Eurosatory 2022 Aeronautics Ltd. zaprezentowała nowe pomysły dotyczące rozwoju bezzałogowych aparatów latających. Jednym z nich jest premiera systemu Trojan UHP.

Nowa konstrukcja ma stanowić pomost pomiędzy obecnie używanymi aparatami latającymi oraz aerostatami. Z tego też powodu skrót UHP (Unmanned Hover Plane) – według zapewnień producenta ma to być kolejny ważny element pozwalający na szybszą adaptację sił zbrojnych oraz służb porządku publicznego do zagrożeń jutra. Konstrukcja, dysponująca autonomicznością lotu na poziomie 150 minut, może wykonywać loty o zasięgu do 150 km. Ładunek użyteczny może mieć masę do 12 kg. Co ważne, cały system (składający się z czterech platform) może być sterowany za pośrednictwem pojedynczej konsoli operatorskiej.

Wśród głównych zadań stawianych przed Trojan UHP są misje patrolowo-rozpoznawcze, które mają być wykonywane o każdej porze doby i w dowolnych warunkach atmosferycznych. Uzyskane dane mogą być przesyłane w czasie rzeczywistym do dowolnych odbiorców wpiętych w sieć wymiany informacji. System wpisuje się w dalszy rozwój bezzałogowych platform izraelskiego producenta, który specjalizuje się w konstrukcjach kategorii taktycznej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc