Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

DSEI 2019: MBDA prezentuje bezzałogowy pojazd z wyrzutnią pocisków Brimstone

Podczas londyńskich targów zbrojeniowych DSEI 2019 koncern obronny MBDA po raz pierwszy zaprezentował bezzałogowy pojazd (UGV – unmanned ground vehicle) na podwoziu gąsienicowym THeMIS, uzbrojony w wyrzutnię sześciu przeciwpancernych pocisków kierowanych Brimstone.

Wyrzutnia została zamontowana na bezzałogowym pojeździe THeMIS, zaprojektowanym przez estońską firmę Milrem Robotics. Demonstrator tego pojazdu został po raz pierwszy zaprezentowany w 2015 roku – również podczas londyńskich targów obronnych DSEI 2019. W listopadzie kolejnego roku na poligonie w Estonii zostały przeprowadzone testy bezzałogowego pojazdu. Do dziś THeMIS-y (wyposażone w karabiny maszynowe) w roli pojazdów wsparcia oddziałów piechoty kilkukrotnie brały udział w ćwiczeniach wojskowych organizowanych przez państwa bałtyckie.

Tymczasem podczas tegorocznych targów DSEI w Londynie koncern MBDA przedstawił swoją propozycję zintegrowania pojazdu THeMIS z wyrzutnią pocisków kierowanych Brimstone. To propozycja, która ma stanowić odpowiedź na zapotrzebowanie British Army. Siły Lądowe Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie wyrażały zainteresowanie pozyskaniem zdolności zwalczania formacji pancernych w warunkach konfliktu o wysokiej intensywności.

Zintegrowanie wyrzutni pocisków Brimstone z pociskiem THeMIS jest owocem kontynuacji poprzednich pac inżynierów MBDA, które dotyczyły zintegrowania wyrzutni pocisków kierowanych MMP z lądowymi platformami bezzałogowymi.

(ŁP) Foto: MBDA
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc