Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Drugi amerykański F-16 w Bydgoszczy

Drugi F-16C USAF przyleciał do Bydgoszczy 17 listopada z bazy w Niemczech. Fot. Krzysztof Dymel

17 listopada w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Paderewskiego w Bydgoszczy wylądował wielozadaniowy samolot bojowy Lockheed Martin F-16C Fighting Falcon należący do USAF. Maszyna jest drugą, która przejdzie prace serwisowo-modernizacyjne w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 S.A..


Egzemplarz o numerze 91-0360 przyleciał z bazy lotniczej Spangdahlem w Republice Federalnej Niemiec. Należy do wersji Block 50 i został dostarczony USAF w 1993 roku. W WZL Nr 2 S.A. dołączył do dostarczonego wcześniej z Aviano (transportem kołowym) 89-2035. Według harmonogramu, kolejny (trzeci) F-16 trafi do Bydgoszczy w grudniu bieżącego roku.

Specjaliści WZL Nr 2 S.A., wraz z partnerami z innych podmiotów będących członkami międzynarodowego konsorcjum na czele z AAR Government Services Inc., będą realizować proces serwisowania i modernizacji maszyn. W ramach programu SLEP (Service Life Extension Programme) każda maszyna ma przejść gruntowny przegląd płatowca pozwalający na wydłużenie resursu z 8000 do 12000 godzin. Dzięki temu amerykańskie F-16 (Block 40-52) będą mogły być bezpiecznie eksploatowane przynajmniej do połowy bieżącego wieku. Kolejnymi elementami programu jest także montaż nowego wyposażenia pokładowego, które obejmuje stację radiolokacyjną oraz awionikę pokładową. Dodatkowo dojdzie także do wymiany powłoki malarskiej, co będą realizować także pracownicy WZL Nr 2 S.A.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc