Zaloguj

Pierwszy F-16 Jastrząb przeszedł obsługę okresową w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 S.A.

Pierwszy F-16 Jastrząb przeszedł przegląd okresowy Phase w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy. Fot. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

23 kwietnia Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała, że Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy zrealizowały pierwszą obsługę okresową wielozadaniowego samolotu bojowego Lockheed Martin F-16 Jastrząb należącego do Sił Powietrznych.


Maszyna, o numerze 4050, przechodziła prace obsługowe po 400 godzinach spędzonych w powietrzu. Polegała na kompleksowym przeglądzie oraz weryfikacji systemów i podsystemów pokładowych oraz struktury płatowca. Dla WZL Nr 2 S.A. to kolejny element rozbudowy kompetencji obsługi wielozadaniowych samolotów bojowych F-16 Jastrząb - dotychczas specjaliści z Bydgoszczy realizowali prace przy serwisowaniu wybranych komponentów, a także wymianę powłoki malarskiej. Co ciekawe, egzemplarz 4050, gościł w Bydgoszczy w zeszłym roku, kiedy otrzymał okolicznościowe malowanie.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, przygotowania do rozpoczęcia prac nad obsługami okresowymi samolotów F-16 Jastrząb rozpoczęły się w 2019 roku. Zgodnie z procedurą, pierwsze cztery egzemplarze będą obsługiwane we współpracy z niderlandzką firmą Daedalus Aviation Group. Ma to pozwolić na pełną certyfikację WZL Nr 2 S.A. oraz pracowników realizujących prace. Usługa jest prowadzona na mocy wieloletniej umowy serwisowej zawartej pomiędzy bydgoskimi zakładami oraz Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 comments on “Pierwszy F-16 Jastrząb przeszedł obsługę okresową w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 S.A.”

  1. Najstarszy polski F-16.Jakiś czas temu był w Stanach, to pewnie przeszedł remont. Teraz mówią, że remont był u nas, ale ,żeby nie spadł za szybko to pewnie zrobili go Amerykanie. Dzięki temu tzw.rząd polski będzie miał plus polityczny w świadomości ludu tubylczego.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc