Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 z umową na remonty silników do MiG-ów

WZL Nr 2 S.A. zajmą się naprawami głównymi silników RD-33, które stanowią jednostki napędowe samolotów myśliwskich MiG-29. Fot. Łukasz Pacholski

23 kwietnia Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Kutnie poinformował o podpisaniu umowy z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2 S.A. w Bydgoszczy w sprawie realizacji usługi napraw głównych silników RD-33, które są jednostkami napędowymi samolotów myśliwskich MiG-29.

Umowa została podpisana 8 kwietnia i ma całkowitą wartość 208,3 mln PLN netto. Zamawiający zastosował procedurę negocjacji z wybranym podmiotem. Zostały one rozpoczęte 31 grudnia 2020 roku. Ma to związek z faktem, że analiza rynkowa wykazała, iż WZL Nr 2 S.A. w Bydgoszczy jest jedynym właścicielem dokumentacji technicznej i ma prawo wyłączności do remontu silników RD-33 zgodnie z warunkami technicznymi na remonty jednostek napędowych RD-33 serii 2, która została zatwierdzona przez Głównego Inżyniera Wojsk Lotniczych w styczniu 2016 roku (wraz z późniejszymi zmianami). Wynika to z połączenia WZL Nr 2 S.A. z WZL Nr 4 S.A. w Warszawie. Ponadto personel, a także zdolności techniczne wykonawcy są przygotowane do realizacji zamówienia.

Zgodnie z upublicznioną dokumentacją, usługa będzie realizowana w latach 2021-2023. Żadna ze stron umowy nie poinformowała o liczbie jednostek napędowych, które będą poddane naprawom w tym czasie. Pozwoli na zabezpieczenie eksploatacji 28 samolotów myśliwskich MiG-29 znajdujących się w Siłach Powietrznych. Zgodnie z najnowszymi planami Ministerstwa Obrony Narodowej, obie eskadry eksploatujące ten typ samolotu (w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim oraz 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim), mają pełnić zadania do czasu zrealizowania dostaw 32 wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-35A Lightning II.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 z umową na remonty silników do MiG-ów”

  1. Trzeba było sobie wynegocjować taką opcje przed podpisaniem umowy na F 35. Nawet nie wynegocjowali umowy na kompleksową obsługę F 16. Teraz możemy sobie pogwizdać.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc