Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Colt w czeskich rękach

Česká zbrojovka Group SE poinformowała o zakończeniu procesu zakupu 100% udziałów Colt Holding Company LLC. Fot. Česká zbrojovka Group SE

11 lutego Česká zbrojovka Group SE poinformowała o zakończeniu procesu zakupu 100% udziałów w amerykańskiej firmie Colt Holding Company LLC, właściciela Colt Manufacturing Company LLC oraz Colt Canada Corporation.Umowa ma wartość 220 mln USD i pozwoli na rozszerzenie możliwości marketingowych i produkcyjnych czeskiego producenta. Cała procedura ma zakończyć się w drugim kwartale bieżącego roku. Jak ujął to Lubomír Kovařík, prezes Česká zbrojovka Group SE, ma to długofalowy cel strategiczny, który ma pozwolić na uczynienie z firmy lidera w sektorze broni strzeleckiej na świecie. Zakup ma także zwiększyć dochody z sektora wojskowego – przypomnijmy, firma Colt jest dostawcą broni strzeleckiej do armii amerykańskiej od ponad 175 lat, a jej kanadyjski oddział ma duży udział w dostawach dla sił zbrojnych Kanady. Nie należy także zapominać o dostawach dla innych państw, także poprzez federalną procedurę FMS.

Obecnie Česká zbrojovka Group SE zatrudnia około 1650 osób w zakładach produkcyjnych w Republice Czeskiej oraz Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo swój oddział ma także w Republice Federalnej Niemiec. Poza rynkiem militarnym dostarcza swoje produkty służbom porządku publicznego, osobom prywatnym, myśliwym, służbom ochrony oraz sportowcom.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 comments on “Colt w czeskich rękach”

  1. CZ jak widać robi ekspansję i inwestuje sprzedając broń szerokiemu gronu odbiorców a u nas różne służby porządkowe wyposażane są w wiele rodzajów zagranicznej broni zamiast zamawiać w polskich zakładach w dużych i wieloletnich kontraktach aby cena była atrakcyjna. Do tego zwiększyć dostępność oferty cywilnej i wzmocnić eksport polskiej broni.

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc