Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Colt w czeskich rękach

Česká zbrojovka Group SE poinformowała o zakończeniu procesu zakupu 100% udziałów Colt Holding Company LLC. Fot. Česká zbrojovka Group SE

11 lutego Česká zbrojovka Group SE poinformowała o zakończeniu procesu zakupu 100% udziałów w amerykańskiej firmie Colt Holding Company LLC, właściciela Colt Manufacturing Company LLC oraz Colt Canada Corporation.



Umowa ma wartość 220 mln USD i pozwoli na rozszerzenie możliwości marketingowych i produkcyjnych czeskiego producenta. Cała procedura ma zakończyć się w drugim kwartale bieżącego roku. Jak ujął to Lubomír Kovařík, prezes Česká zbrojovka Group SE, ma to długofalowy cel strategiczny, który ma pozwolić na uczynienie z firmy lidera w sektorze broni strzeleckiej na świecie. Zakup ma także zwiększyć dochody z sektora wojskowego – przypomnijmy, firma Colt jest dostawcą broni strzeleckiej do armii amerykańskiej od ponad 175 lat, a jej kanadyjski oddział ma duży udział w dostawach dla sił zbrojnych Kanady. Nie należy także zapominać o dostawach dla innych państw, także poprzez federalną procedurę FMS.

Obecnie Česká zbrojovka Group SE zatrudnia około 1650 osób w zakładach produkcyjnych w Republice Czeskiej oraz Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo swój oddział ma także w Republice Federalnej Niemiec. Poza rynkiem militarnym dostarcza swoje produkty służbom porządku publicznego, osobom prywatnym, myśliwym, służbom ochrony oraz sportowcom.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Colt w czeskich rękach”

  1. CZ jak widać robi ekspansję i inwestuje sprzedając broń szerokiemu gronu odbiorców a u nas różne służby porządkowe wyposażane są w wiele rodzajów zagranicznej broni zamiast zamawiać w polskich zakładach w dużych i wieloletnich kontraktach aby cena była atrakcyjna. Do tego zwiększyć dostępność oferty cywilnej i wzmocnić eksport polskiej broni.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc