Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Cywilne karabinki Mini Beryl podbijają Stany Zjednoczone

Fabryka Broni Łucznik-Radom Sp. z o.o. dostarczyła na rynek amerykański pierwszą partię karabinków Mini Beryl dostosowanych do wymagań agencji ATF. Fot. Atlantic Firearms

10 lutego Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała w mediach społecznościowych, że dzień wcześniej w Stanach Zjednoczonych Ameryki ruszyła sprzedaż cywilnego modelu karabinka Mini Beryl.

Po zakończonym czteroletnim procesie certyfikacji, którą prowadziła amerykańska agencja federalna ATF (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives) producent dostarczył do lokalnych dystrybutorów pierwszą partię karabinków Mini Beryl M1-FB AK Pistol. Zgodnie z upublicznionymi informacjami, cała transza została sprzedana w ciągu kilku godzin. Tego typu sytuacja pokazuje jak chłonny jest cywilny rynek broni palnej w Stanach Zjednoczonych. Sukces może zapoczątkować kolejne dostawy, a tym samym nowe źródło zysków dla Fabryki Broni Łucznik-Radom Sp. z o.o. Według deklaracji dystrybutorów kolejna partia ma trafić do sprzedaży w okresie kwiecień/maj tego roku.

 
Mini Beryl na rynek amerykański jest zasilany amunicją .223 Rem, a kompaktowe rozmiary umożliwiają szeroką dystrybucję zgodnie z wymaganiami prawnymi Stanów Zjednoczonych. Obecnie Fabryka Broni Łucznik-Radom Sp. z o.o. nawiązała współpracę z dwoma dystrybutorami: Arms of America LLC i Atlantic Firearms. Wcześniej rozwiązano spółkę FB Radom USA LLC, co wiązało się z kosztami oraz problemami z dopuszczeniem na rynek amerykański produktów z Radomia.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 comments on “Cywilne karabinki Mini Beryl podbijają Stany Zjednoczone”

  1. Mam kogoś trzepnąć, to idiotyczne działania, trzeba wykupić takiego dystrybutora najlepiej nie takiego bardzo małego zmienić nazwę na PGZ-America, a to to jest uwodzenie kotka za pomocą młotka - jak się to robi pokazali Czesi.

  2. Jeżeli chcemy naprawdę wejść w rynek w USA to własna firma dystrybucyjna z siedzibą w tym kraju to nie tyle konieczność ale oczywistość. Nie trzeba do tego wynajmować całego biurowca na Manhattanie ! Wystarczy małe biuro i 3-4 kompetentne osoby. Menadżer znający rynek, doświadczony "strzelec" np: były operator z Formozy, Gromu, BOA oraz księgowa.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc