Zaloguj

Certyfikat zgodności dla pistoletu P-99

Fot. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

11 grudnia pistolet P-99, produkowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. we współpracy z firmą Walther, otrzymał Certyfikat Zgodności w zakresie akredytacji obronności i bezpieczeństwa (OiB). Tym samym w ramach realizowanej przez spółkę umowy na dostawy 9300 sztuk pistoletów P-99 dla Policji, broń przeszła pomyślnie specjalistyczne badania w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia, obejmujące m.in. deklarację 40 tys. strzałów amunicją bojową oraz 10 tys. strzałów na sucho.


Zgodnie z zapisami umowy z pierwszej dostawy 6300 pistoletów losowo wytypowano trzy jednostki broni, które poddano szczegółowym badaniom w zakresie niezawodności, żywotności i bezpieczeństwa użytkowania.

Badania w zakresie niezawodności obejmowały działanie w wysokich (+50°C) i niskich temperaturach (-40°C) oraz w zapyleniu i deszczu. Podczas testów w warunkach specjalnych pistolet działał niezawodnie. Broń przeszła także pozytywnie badania w zakresie żywotności, spełniając deklarację 40 tys. strzałów amunicją bojową i 10 tys. strzałów na sucho. W ramach badania w zakresie bezpieczeństwa użytkowania przeprowadzono testy zrzutowe, dokonując zrzutów pistoletu na twarde podłoże z wysokości 2 m oraz badanie oddania strzału przy zatkaniu przewodu lufy pociskiem, które również zakończyły się pomyślnie.Po pozytywnych wynikach badań Fabryka Broni dostarczy do Komendy Głównej Policji pozostałe 3000 pistoletów P-99, wypełniając tym samym zapisy umowy.

Pistolet samopowtarzalny P-99, na nabój 9 x 19 mm Parabellum, będący w wyposażeniu polskiej Policji, jest przeznaczony zarówno dla służb mundurowych, jak i dla ochrony osobistej. Broń można bezpiecznie nosić z nabojem w komorze nabojowej, co zapewnia możliwość natychmiastowego oddania pierwszego strzału. Wyróżnia się ergonomicznym kształtem, niezawodnym działaniem, możliwością błyskawicznego naprowadzania przyrządów celowniczych (kontrastowych i nocnych) na cel oraz dużą pojemnością magazynka.

Źródło: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 comments on “Certyfikat zgodności dla pistoletu P-99”

  1. Oby więcej było polskiej broni w polskich służbach porządkowych i wojsku a ich zakupy oparte o duże i wieloletnie kontrakty dające stabilność działania zbrojeniówki.

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc