Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Ciężarówki Jelcz jako nosiciele zestawów APIS 2

Jelcz Sp. z o.o. dostarczy ciężarówki serii P662D.43 w charakterze nośników zestawów APIS 2. Fot. Łukasz Pacholski

29 października Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z firmą Jelcz Sp. z o.o. w sprawie zakupu partii ciężarówek dużej ładowności powiększonej mobilności Jelcz P662D.43 z kabiną czteroosobową przeznaczonych do transportu Kontenerowych Zestawów do Odkażania Ludzi APIS 2.

Powyższa umowa została zawarta 20 października i ma całkowitą wartość 8 mln PLN z VAT. Na jej mocy Inspektorat Uzbrojenia zamówił dwie ciężarówki z opcją na cztery kolejne z dodatkową usługą szkolenia kierowców. Kontrakt ma zostać zrealizowany w latach 2021-22, a samo zawarcie umowy poprzedziły negocjacje pomiędzy stronami, o czym zamawiający poinformował 14 września bieżącego roku. Zastosowanie takiej procedury ma związek z faktem unifikacji parku sprzętowego ciężarówek dużej ładowności powiększonej mobilności. Jelcz dostarcza model P662D.43 m.in. jako nośniki Węzłów Teleinformatycznych WTI w wersji kontenerowej oraz Aparatowni Diagnostyczno-Remontowych (ADR-K).

Kontenerowe Zestawy do Odkażania Ludzi APIS 2, w liczbie sześciu z opcją rozszerzenia o kolejnych dwadzieścia, zostały zamówione przez Inspektorat Uzbrojenia w kwietniu 2020 roku. Ich dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2021-22, a wykonawcą tej części umowy jest konsorcjum Janusz Kania Agregaty PEX-POOL PLUS oraz Lubawa S.A.. Każdy zestaw jest zbudowany w oparciu o standardowe kontenery 20-stopowe, w których znajdują się namioty, agregaty prądotwórcze, systemy zabezpieczające. Każdy z nich pozwoli na przeprowadzenie procesu likwidacji skażeń dla minimum 48 osób w ciągu godziny. Każdy APIS 2 pozwoli na wstępne odkażanie, zbieranie i rozdział skażonego wyposażenia w zależności od wymaganej metody likwidacji skażeń (metoda na mokro, metoda na sucho), zbieranie środków materiałowych i wyposażenia do utylizacji (jako odpadów niebezpiecznych), odkażanie ludzi i wyposażenia (w tym wrażliwego) zakończonego pomiarem skuteczności likwidacji skażeń i kontrolą medyczną.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc