Zaloguj

Więcej pieniędzy na Jelcze do Wisły

26 czerwca Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała, że w należących do niej zakładach Jelcz Sp. z o.o. doszło do podpisania z Inspektoratem Uzbrojenia aneksu do umowy na dostawy podwozi specjalnych przeznaczonych do systemu obrony przeciwlotniczej Wisła. 

Czerwcowe porozumienie ma wartość 6,2 mln złotych. Na jego mocy pojazdy dostarczane w ramach kontraktu otrzymają pokładowy system łączności. Łącznie na potrzeby programu Wisła Jelcz Sp. z o.o. dostarczy 73 ciężarówki - 12 sztuk w układzie 4x4 oraz 61 egzemplarzy w układzie 8x8. Wśród nich będą m.in. ciągniki siodłowe CSS. Pierwsze zdjęcia zamówionych pojazdów upubliczniono w kwietniu bieżącego roku, a na początku czerwca Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o realizacji prób ciężarówek w Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku. 

W ramach pierwszej fazy programu Wisła Polska zamówiła poprzez międzyrządowe porozumienie FMS sprzęt dla dwóch baterii obrony przeciwlotniczej. Pomimo faktu, że głównymi dostawcami są firmy amerykańskie, część elementów wyposażenia dostarczą podmioty krajowego sektora przemysłu obronnego. Obok firmy Jelcz Sp. z o.o. można wymienić m.in. Demarko (naczepy), Hutę Stalowa Wola S.A. (wyrzutnie M903) czy Teldat (routery). 

(Łukasz Pacholski) Foto: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Więcej pieniędzy na Jelcze do Wisły”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc